Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Salyangoz Define İşareti ve Anlamları

Salyangoz her zaman inişi verir, işaretten daha aşağı alanlara sarkmanız buralarda define aramanız gerekir. Aşağıda dere varsa para muhtemelen derededir,  şu gerçek vardır salyangozlar derede yada dere kenarına yakın yerde olmaz varsada sahtedir, çünkü salyangoz dere suları ve şövalyelerin azılı düşmanıdır.  Gerçek salyangoz her zaman dere suları kışın şişse-de salyangoza varamayacak kadar yukarıda olmalıdır. Salyangoz mezar için tasvir edilmişse bu bayan mezarıdır çünkü salyangoz doğurganlığı temsil eder bayanlara hitaben yapılır.

Diğer Anlamı: Salyangoz taşlar arasında yaşadığı için çevrede parça taşlardan oluşan öbek aranmalıdır bu öbek put ile nişanlamış olup taşlar arasında farklı olanlar vardır.

Diğer Anlamı: Aşıkların mezarını ifade eder genelde bayan mezarıdır narin ve duygusal olan bakire aşıkların mezarı aranmalıdır.

Diğer Anlamı: Definecilikte Salyangoz işareti : Mevsimsel yenilenmenin, yani yeniden doğuşun bütün devirlerde simgesi olmuştur. Daidalos tarihte ilk defa sarmal özellikler taşıyan ve labirent biçimli bir sarayı plan halinde kralına sunan kişidir. Kral bu plandan çok memnun olur ve hemen inşasını ister.

Diğer Anlamı: Esrarlı yaşamlarıyla ya da devlet gücünün korunmasıyla alakalı olan insanlar arasında daha sonraki dönemlerde labirentli yerleşimlerin yapılması büyük ölçüde yaygınlaşmıştı. Bu yapılar bazen yeraltında labirentler biçiminde, bazen de yer üstünde sarmal odalar ve dönemeçli biçimlerde yapılıyordu.

Diğer Anlamı: Labirent yapılara günümüzde definecilik yapanlar tünel veya yeraltı şehri de demektedirler. Evlerde bu sembolün görülmesi yaygın değildir. Sadece arazi ortamlarında salyangoz işaretiyle karşılaşmak mümkündür. Bu durumda işaretin bulunduğu mekanın hemen yakınlarında doğal görünümlü bir kaya, bir su kuyusu veya yükseltili ya da çökük bir alan yer altına inen giriş noktasının başlangıcı olacaktır. Bunun aranması gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    slm yaklaşık 17metre yanık kum cakılından sonra narin yeşile yakın kumun içinde epey şekilde salyangoz cıkdı beyaz kğçük salyangoz kabukları o topragın hemen altı ku temiz ince kum hafif yanık acaba ne durumdayım beyço tşk

BİR YORUM YAZ