Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Resimli Define İşaretleri 6

Resimli define işaretleri 6. sunum, her işaretin anlamı resmin altında yazılmıştır.

Kayayı kesmek için yapılan ön işlem define ile alakalı değildir

 


Çiçek işareti bayan gömüsüdür, en çok ermeniler tarafından resmedilir çok zaman mezar bölgesinde bazende gömü için kullanılmaktadır, çiçek yapılan kaya kırmızımtırak ise gömü sade ise mezarı vermektedir.

 

bölge işaretidir, burası 2. bölgedir. bazen değirmen taşının altına koyulan ana kayadır. parası altında olur, gerçek yeri dere içerisidir, dere içinde olanlar değirmen taşı dışarıda olanlar bölge işaretidir.

 


bu tarz dikdörtgen oymalar mahzen işaretidir, önde toptak zeminde araştırma yapılmalıdır, çevresi kayalarla çevirili toprak zemin tam yeridir.

 

daire içinde haç, çatal ayaklı haç, bunlar tılsım işaretidir, malı tılsımlıdır alması zor olur, genelde şeytanın lejyonları ve cadı tanrıçadan korumak için yapılır, en güçlü tılsımdır her babayiğidin harcı değildir.


kaya mezar işaretleri, çevrede bolca kaya mezar olduğunu anlatır.

 

kelebek işaretidir, bir vakit yerde yürüyen kimsenin şimdi kanatlanıp gittiğini anlatır, araştırma yapılması gereken yer işaretin bulunduğu noktadan daha üst nokta olmalıdır, tırmanılması gereken mesafe ver dikkat edin..

 


kuş işaretidir, meblağı büyüktür ana kayanın altındadır, kanatlar açıksa yukarı kapalıysa normal
devam edilmelidir.

 


şelale yapan yerler her zaman önemlidir, neredeyse tüm şelaleler dolu çıkmaktadır, şelale sayısı, su dökülen kazan, üstte nışan yeri bunlar tek tek incelenmelidir. bazı şelaleler karşıdan hedef alınıp gömüsü gerçekleştirilmiştir, şelale çevresinde gömü varsa buradan şelale görülür vaziyettedir.

 


Akrep tehlike işaretidir, tılsımla alakalı değil tuzakla alakalıdır, en çok görünen tuzak malın zehirli olmasıdır, malı bulduğunuzda aha buldum deyip avuçlarsanız zehirlenir ölürsünüz dikkatli olmanız gerekli. akrep yüklü miktarda altın yada içi dolu mezarı simgeler.

 

Deve işareti deve yükkü altını simgeler, devenin hörgücü varsa mal zirve tepededir, deveyi çeken çoban varsa mal çobanın asasının gösterdiği yerdedir, deve yatar vaziyette ise malı altında yürür vaziyette ise mal yol üzerindeki han yakınlarında tepededir. Eğer yol üzerinde çoban taşı varsa bu aradığımız işaret olup çoban taşı bizim nişanımızdır.

 

Domuz varsa yavruları aranız bu genelde dere pınar gibi yerlerde olur, eğer yavru arkasında ise yavrulardan ayrı duran vardır işte bu malın yerini verir. Domuz eşkiya işareti ise domuzun baktığı yerde tabiattan olma kaya vardır o kayanın altına bir miktar indinmi mermer kesme taşı bulursun bu taşın altında yüklü miktarda mal sizi bekliyor.

 

El yemin işaretidir, Yemin ederimki burada para var demektir, bazı eller mezar işareti olduğunuda gördük, elin parasını 14 kişi 14 gün çalışmayınca alamaz o kadar derin ve meşakkatlidir. elin parasını parmaklar gösterir 5 parmağın biri mutlaka farklıdır olması gerekenden silik yada belirgin, olması gerekenden ayrık yada bitişik duran parmakları inceleyin sizi mala götürecek şifreler bunlardır.

 

Resimdeki gemi halkası eşkiya parasıdır, bunlar korsan eşkiyalardır bu işaret yüksek yerde daha önce geminin yanaştığı limanlara yakın olmalıdır, bu halkanın yakınlarında birde mağara olup mağara içinde istavroz vardır hakikatli malı buradan alırsınız.

 

kabartma çiçek prenses mezarını simgeler, yüklü miktarda altınlar ve zihniyet eşyaları bulursun, altınlar buradaki ana kayanın altında olup mezar ayrı yerdedir dikkat edin mezarda birde taç bulmanız muhtemeldir taç en değerlisi olup diğer tüm eşyalar kadar para eder, en son bulunan yarı altın taca bile 68 trilyon fiyat biçilmişti ona göre dikkatli olun.

 

Kaplumbağa mitolojinin en bilge hayvanı olarak kabul edilir, kaplumbağa işareti varsa burada filozof gibi adamın mezarı vardır. bakın bir filozof mezarı bulmak için alman arkeologlar 30 yıldır ülkemizde çalışma yapmaktadır demek istediğim o kadar değerli.

 

kertenkele, timsah, ejderha ve dinozor bunlar anlamdaş işaretlerdir hepsinde aynı mantık yürütülebilir hepsinin malı yüklü miktardadır, ejderha ateşi kertenkele ve timsah suyu simgeler kertenkele parasını bulmak için dereye inmelisiniz, eğer mezarsa yine girişi dereye bakar vaziyettedir.

 

Kılıç asker mezarıdır, eğer kamaya benzetilmiş ise bu düz alanda para demektir, kılıcın kabzesi farklı ise buda yön için kullanılabilir eğer osmanlı hançerleri gibi kılıç kavisli ise bu dere karşısına gitmenizi anlatabilir.

 

Bu resim iyi bir örnek, yuvarlak yanında küçük yuvarlak varsa bu ne tarafa gideceğimizi anlatır, dikkat ederseniz küçük yuvarlağın yanında birde aşağı sarkan kanallar var bu mezarı vermiş gördüğünüz gibi mezar hemen altta.

 

Aslan kafası baş krala işarettir, burada kral mezarı vardır bu kral diğer krallardan daha üst olarak kabul edilir. Aslan kafası mezara bakar mezar girişide aslan kafasına bakar vaziyettedir. eğer aslan kafası tepe biyerde ise bu giriş dağın etek tarafındadır, eteğe doğru sallandığınızda giriş yerini bulursunuz.

 

Baykuş tılsım işaretidir, Din adamları değil büyücüler tarafından lanetlenmiş olarak kabul edilen bölgelerde baykuş bulunabilir. burada mezar varsa ölen kişi günahkar olarak kabul edilir, yer altı tanrıları ölen kişiyi kabul etmeyeceği için yer üstüne tekrar çıkmasın diye üzerine büyük kayalar koyulmuştur.

 

 

Halkanın farklı bir versiyonudur, Eşkiya gömüsüdür tam olarak para buradadır bu tapayı çıkarmak kolay değildir. bu bazen havalandırma deliği olarak kullanılmıştır gerçek mal dağın altında mağara, mahzen türü oda içindedir.

 

bu işaretin define ile alakası yoktur, bu sadece eski insanların yağ sıkma, şarap sıkma gibi benzer işlemlerde kullandıkları tesistir

 

Kayık, gemi işareti, korsan parasıdır para limana yakın yerde olur, yakınlarda liman yoksa eşkiya işareti olarakta kabul edilebilir, kayıkta güverte varsa bu genelde malın yerini verir, düz oyma şeklinde yapılmış kayıklar belli mesafe ilerlemenizi anlatabilir.

 

Aslan kafasıyla öküz başı birbirine benzer işaretlerdir biz bunlara anlamdaş işaretler deriz. her ikiside kral yada krala eş değer düzeyde insanların mezarlarıdır, öküzün bir gözü kör ise kör olan gözünün baktığı yerde höyük vardır bu höyük kralın höyüğü olup alttaki dere akıntı yönünde başka işaretler ve defineleri bulunabilir.

 

sıralı oymaların mezarlık alanı olduğunu bir çok kez yazdık burada tekrar edelim ek olarak mezar bölgesine ya girdiğiniz yerdedir yada tam ortasında, biz buna genel kutsama alanı deriz çevredeki tek oymalar hitab ettiği mezarlar için yapılmış bu sıralı oymalar ise tüm mezarları tek bir yerden kutsamak için yapılmıştır.

 

Tavuk ayağı, bir çok defineci civcivli tavuk arar ayaktan haberleri yoktur, oysaki tavuğu bulan ayağınıda bulması gerekebilir bu her tavukta değil ama bazılarında böyledir. tavuk ayağı yada kuş ayağı bunları çözmek basittir parmaklar arasında diğerinden farklı olan vardır dikkatli bakın farkı bulun mesela bir parmağın önünde küçük murç olması farklılıktır.

 

buda çok defa anlattığımız işaretlerden üçgendir, genelde oda işaretidir kare odalarından daha değerlidir üçgenin uzun tarafına dikkat edin en sık orada olur, üçgen odası bulan köşeyi döner haberiniz olsun.

 

Yılan ve sağında kare oyma, Alın size dahi bir mezar içinde yok yoktur, yılan başını sağa yatırmış, sağda kare ve kare köşelerinde 2 kanal işte gideceğimiz yer, bu kadar basit çözülen yılan bulamazsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Aç isareti ters çan manasi

    1. Anonim dedi ki:

      Görmek lazim

BİR YORUM YAZ