Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Yılan İşareti ve Anlamları

Yılan en büyük tılsımdır, yılan tılsımına çarpılırsan en az  6 ay hoca, hoca gezersin. yılanın parasını almak her babayiğidin harcı değildir, yılan varsa  orada mutlaka dere vardır, öpüşen yılan genelde dere yatağında olur girişi yılanların tam ortasındadır, yılan S yapıyorsa buradaki derede S yapıyordur, yılan aslında derenin kroki-sidir, Yılanlı kayaya iyi bak para derenin neresinde anlarsın.

Çöreklenmiş yılanın parası çok uzak olmaz, yılanın sıçrama mesafesi kadardır, yılan genelde paraya bakar vaziyette çöreklenmiştir.

Yılan; Yılan işareti en sık rastladığımız işarettir; genelde mezar için resmedilen işaret olarak bilinsede bazen direk gömü anlamınada gelir. tılsımı en güçlü olan işarettir insan kanıyla yapıldığı bilinmektedir; bazen insan kurban edilerek yapılan tılsımlarda yılan işareti koyularak bölge koruma altına alınır. bu M.Ö. olan yılanlar için geçerlidir M.S. 3. yüzyıldan sonra yılan güç kaybetmeye başlamış liderliğini haç işaretine bırakmıştır. arazide görülen en güçlü tılsım haç işaretidir.

Yılan Definesi

Yılan definesi; yönü doğuya bakan yılanların defineleri hafif rampa yapan tepeye doğru çıkılarak aranmalıdır, yönü batıya bakan yılanların defineleri ise aşağı doğru sallanıp dereye inmeden giriş aranmalıdır. Her yılan bir olmayabilir yılanların çözümünde şekilsel tasarım ve ölçüleri çok önemli olup, nerede ve nasıl araştırma yapacağımızı anlatan şifrelerle doludur.

1: Üst üste 3 mezar der.

2: Sal taşı üzerindeki işarete yönlendirir.

3: Her boğum 1 mezar der, mezarlar yılanın baktığı yöndedir.

4: 2 derenin kesiştiği yerdeki kara taşı bul altına bak.

5: Yılanın baktığı yerde taş yığını vardır yer burasıdır.

6: yılanın boyu ölçülür 1 cm 68 cm olarak hesaplanır karşıya gidilir yer orası.

7: Öpüşen yılanın sargı sayısı derinlik verir, her sargı 70 cm dir yön veren işareti bul malın ne kadar derin olduğunu bilirsin..

8: Bayroslu tepeye çık güneşin hem doğuşunu hem batışını buradan görürsün yer orasıdır, toprak zemine dikkat et..

9: Yılanın yönü kuzeye bakar vaziyette ise malı önündedir, boyunu ölç 1 cm si 68 cm önüne bak.

10: yılan yanında yuvarlak oyma varsa mezardır yılan mezara bakar vaziyettedir.

11: Kabartma yılanın gömüsü derin olmaz dereye in suya yaklaş.

12: Saldırır vaziyette yılan dere suyunun karşısında yontma kayayı verir bu kaya kışın dere çok aktığında suyun altında kalır.

13: Yılan patika yolu verir, yolun kıvrım yaptığı nokta önemlidir, yılan tasarımı yol ile aynıdır. Yolun kıvrım yerlerindeki dağın burun yaptığı alanlar mutlaka bakılır.

Yılan Diğer Tecrübe

Yılan : Antik dönemlerden günümüze uzanıp gelen bir semboldür. İlk defa kimlerin ve hangi dönemlerde kullanıldığı hakkında kesin bilgiler bulunmamaktadır. Ancak dünyanın pek çok yöresinde farklı uygarlıklar tarafından değişik düşüncelerin sembolize edilmesi anlamında kullanıldığını arkeolojik araştırmalardan biliyoruz.

Aynı sembol geçmiş pek çok dönemlerde büyücülük sistemlerinde, tıp alanında, ölüm ve doğum kültürünün ifade edildiği sosyolojik kontekstlerde, soy bilim dallarında ve son dönemde de define meraklılarınca farklı amaçlar için belirli anlamlarda kıymet ifade etmektedir.

İnsanlık tarihinde bilinen çok uzun dönemleri içinde, yılan motifi hep insanla iç içe olmuştur. Bazen tapınaklarda, bazen dağlardaki kaya üstlerinde, bazen heykellerde ve fresklerde ve bazen de sikkeler üzerinde yılan motifi insanoğlunun hayatında daima çok önemli yer işgal etmiştir. Onun ifade ettiği anlamlar aslında çok fazladır. Sadece defineciye ait bir sembol gibi görmek çok ama çok yanlış bir bakış açısıdır.

Not: Defineci arkadaşlar işaret çözerken öncelikle işaret olan coğrafya çok iyi etüt edilmelidir, işaret yapıldıktan sonra geçen zaman göz önüne alınırsa coğrafi yapıda değişiklik gözlenebilir. yardımcı işaretler tahrip edilmiş olabilir, çözüm sürecinde negatif her konu göz önünde bulundurularak, gerektiğinde yardım alıp sonuç aranmalıdır.

Eşkiya Kayıtları Aranan Yılanlar

1- işaretimiz , suyun içinde yerli kayada 3 balık figürü ortancanın kafası yok , bu kafa 13 adımda suyun dışında bir kara kayadadır; ayrıca bu kayada bir de yılan resmi vardır.

2- Ayni bölgede bir başka kayada bir gayde işareti göreceksin. Buraya yakin bir başka kayada bir kartal işareti bulacaksın. kartalın ayaklarında birde yılan vardır. Burayı derince kaz ve mahmudiye altınları ile dolu 25 torba bulacaksın. Kartal işaretli kayadan 280 adim kuzey de bir kaya da oyma bir kılıç işareti göreceksin kılıcın ucu istikametine doğru 130 adim git seni bir başka define bekliyor . Bu define yatağınıda bulduğunuzda bu bölgeye ait son definemizdir.

3- Orta boylu papaz bu mağaradan dışarı bakar vaziyettedir. baktığı yönde yanmış bir manastır ve kıç kıça yatan öküzler görünür. 3 uncu papaz kafası iki çocuk eli görür, çocuk eli bir balık ve bazı harfler tutuyor, papazların arasında 3 direkli gemi işareti direğin biri kirik, mağaranın içindeki aslan kapıdır, içeride 7 civcivli tavuk mevcuttur. Papazlı mağaranın doğu kısmında 2 yılanlı ve 7 halkalı mağara mevcut, bu halkalara katırları bağlıyorlardı, bir bakir mevcut. mağara içinde 2 çember mevcut, bunların yılanın birinin kuyruğunda + işareti, bu işaretin ve de 12 civcivli tavuk görürsün, Dışarıda mavi suyla kaplı bir gol var ve golün içinde 2 güvercin 11 civciv güvercinlerin batısında 48 adımda 1 civciv tavuğun kanatları altında buda bir tıpadır, bu tek civciv bolca müjde içerir.

4- Güvercinlerin renkleri siyah (kara kaya) ve de civcivli tavuk (beyaz kaya) hemen batıda 117 adımda kuyruklarında + işareti olan çift yılanlar, Göletin yanında iri bir ağaç mevcut. 4 adim doğuda küçük bir gömünün işaretini bir kayada görebilirsin. hemen kayanın altında. bunlar hep güneş işaretinin yanında. Ayrıca papazlı mağaranın batısında yarim saatlik bir yolda toplu halde taşlar var; taşlar yığmadır. bir de büyükçe kaya bu kayada mum tutan 3 kız resmi; aynı kayada bir istavroz ve de bir çember daire işareti oyma şekilde yapılmıştır. buradan 15 adımda kazarsan deri ile sarılmış bir kitap bulursun.

yılan define işareti
öpüşen yılan ortasında haç
kabartma yılan işareti anlamaı
yılan ve haç işareti
yılan ve kare oyma
yılan ve yuvarlak oyma
kabartma yılan işareti ve anlamları
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 28 YORUM
 1. Adsız dedi ki:

  arkadaşlar tek kuyrukta iki başlı yılan yüzleri farklı yöne bakıyor cevap için şimdiden teşekkürler

 2. Ozcan dedi ki:

  Arkadaslar iki yılan sarili sekilde birbirine bakiyor ortalarinda hac isareti var daha onceleri Benin buldugum bu isaretin 300 mt ilerisinde birileri biseyler buldu

  1. Merfoo dedi ki:

   Nerde senin dedigin yer 300 metrede 2 mezari ben actim

  2. Anonim dedi ki:

   Bır çift başlı yilan kendini toparlamis və bır başı üstünde öbür başı dışarı bakmış vaziyette anlamı nedir

 3. Anonim dedi ki:

  Slm

  Fotogram yolasam yardımcı olurmusu

 4. Anonim dedi ki:

  Slm Fotoğraflarvarbende

 5. Anonim dedi ki:

  Ben size fotoğraf gundersem yardimci olurmusunız

 6. Anonim dedi ki:

  herkes bir kişiyi sever ve o kişi onun gözünden ayrılmaz
  bende bir zkişiyi sevdim o benim aklımdan çıkmıyor

 7. İlyas dedi ki:

  Yılanın her iki tarafında baş var ise ne anlama gelir lütfen yardımcı olur musunuz

  1. Anonim dedi ki:

   Iki yerede para var

   1. Anonim dedi ki:

    2 baş değil oranın haritası yılanlar deredir

 8. Anonim dedi ki:

  Uç tane oyma yılan var ikisi kabuklu birisi kabuksuz ne anlama geliyor

 9. Anonim dedi ki:

  Arkadadlaryilan kayanin kenarinda sol gozu yerinde sag gozu yok

 10. ercan dedi ki:

  size bir vıdyo atsam yarsımcı olurmusunuz

 11. Anonim dedi ki:

  iki yilan birbirine bakiyosa mal ikisinin ortasişnda

 12. zeki kurt dedi ki:

  kafasi ezilms kabartmayilan ayni benzeri uyma yilanabakar

 13. Mahmut dedi ki:

  Dere kenarında oyma işareti yılan varsa ama işaret tepede dereye bakıyo anlamı nedir

 14. Anonim dedi ki:

  Birşey yemiş karnı şişkin yılanın manası nedir?

 15. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar yatay kaya üzerinde 1,5 metre yılan kafası oyma. İki gözü var. İşaretin anlamını bilen yardımcı olabilirmi

 16. Umutlu dedi ki:

  Düz bakan kabartma Yılan anlamı nedir

 17. Anonim dedi ki:

  kıvrak yılan üste balık resmi ne anlama gelir

 18. tazebey dedi ki:

  kıvrak yılan üste balık resmi ne anlama gelir

 19. Azim dedi ki:

  Kabartma yılan işareti ni
  Çözen bilen varmı
  Ermeni yerleşim yeri ve mezarlığın ortasında

  1. Anonim dedi ki:

   Dereye bakan oyma yılan işaretinin anlamı nedir

 20. Anonim dedi ki:

  Dereye bakan oyma yılan işaretinin anlamı nedir

 21. Anonim dedi ki:

  kimsee varmı

 22. Anonim dedi ki:

  arkadaşlar iki karşılıklı yılan ama biri kısa diğeri uzun kafalar birbirine birleşik ne anlama geliyor

 23. Anonim dedi ki:

  çöreklenmiş bu yılan erzurumda gözümle gördüm

BİR YORUM YAZ