Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Nal İşareti ve Anlamları

Nal ve omega her ikiside define işaretidir. Nal en çok eşkiyalar ve ermeniler tarafından kullanılmış işarettir 1.800 lerden sonra eşkiyaların bol yaşadığı dönem ve ermenilerin tercih sürecinde iyice yaygınlaşmıştır. nal kolay yapılan işaret olduğu için tercih edilir. şahısların mallarını temsil eder.  bir kese bir küp gibi saf altın parası vardır.

Nal işareti çözümünde ilk önce nalın gerçek nal olup olmadığı belirlenmelidir, unutmayın her nalda çivi izi vardır, 4 çivili nal ve 6 çivili nal birbirinden farklıdır.  kayalar deforme olduğu için çivi izleri kayıp olmuş olabilir.

Nail işareti diğer görüşler

1- Nal üzerinde tek delik varsa yer burasıdır, 1 metre aşağı indiğinde kapak taşını bulursun.

2- Bir nal bulursan daha küçük 2. nalı bulacaksın, son nokta burası yada buradan görünür vaziyettedir.

3- Kapı büyüklüğündeki taşların üzerinde nal ve ok varsa dikkat bu eşkiya parasıdır, Bu taşın önü meydandır buranın adı at meydanıdır, bu meydanda  birde put olup meblağ putun yakın çevresinden alınır.

4- Nal işareti varsa  burada birde delikli taş aranır, bu delik oklava girecek kadar genişlikte olup 4 kişinin kaldırabileceği büyüklükteki taştadır, bu delikten baktığında kayalık alanı görürsün  bu alan malın olduğu alandır.

5- Nal mağara içinde ise bu mağara ikiye ayrılır, Duvarı delikli olan bölümde sedir kayalar vardır işte bu sedirlerin altından bir miktar eşkiya parası alınır.

6- Nal çivileri 2 türlüdür,  nalda çingene çivisi varsa bu nal 1800 yıllarından sonraya aittir, eğer çarmıhın çivisi varsa bu çok eski olup mezarı temsil eder. mezarlar yük mezarı olup yüklü miktarda defin eşyası bulunur.

7- nal işareti ise bir küçük nal daha veya at ayak izi bulman lazım. eşkıya veya ermeni işi. sen ortadaki kabartma dan 2 altın hediyeni al. eğer ortadaki kabartma sana hediye verirse 2. işareti ara büyük mal var. yok esas mali istiyorsan 2. işareti bulman şart. tabi sen ortadaki kabartma dan hediyeni al. 2. işaret küçük nal olursa açık tarafta kapalı mağara bulacaksınız.

8- Etraflarda mağara aramalısın ve unutma aradığın mağara işaretin oradan görünecek şekilde olmalı ve işarete yakın değildir kayalık bölgelerde bir giriş ara belki 1 insanın sürünerek girebileceği 1 delik bile olabilir dikkatli bir şekilde çalışmanı tavsiye ederim.

9- Nal işareti kesin define anlamına gelir. Ermenilerin bolca kullandığı biliniyor ama mutlaka çiftli olmalı. Bu işaretin yakınlarında bir küçük nal daha olmalı ve o küçük nalın açık ağzı istikametinde gene yakın çevrede küçük bir mağara ağzı aramalısın.Bu mağarayı bulursan aradığın şeyi orada bulma ihtimalin çok fazla.

Aranan Nal Parası:  Nal mağarada olmalı, mağaranın içine girdiğiniz zaman tam ortasında dikili bir taş var ve bu taşın alnında bir delik var, deliğin hemen sonuna bak duvarda nal ve kalp işaretini görürsün, ve ilerde köşeye doğru bir taş daha dikilidir. ilk para nalın altında 100 okka dır. köşedeki dikili taşın altında 100 okka parası daha vardır.

Bu nalın ortasına dikkatli bakın küçük bir istavroz vardır, çarpı işareti yada artı işareti gibi,  Dikkat bu mağarada 3 yerde para vardır. Mağaradan sağa doğru çıkılacak bir mahzen yolu var.Ana para mahzenin içinde 3 yığın halindedir. Mahzeni bulmak için mağaranın sağ duvarına bakın, duvarda bir ok var ok mahzen girişini gösterir. Okun önünde bir tuzak işareti olacak buradan anlarsın, mahzen kapısı çok dardır,  Kapıdan geçerken önce sırt üstü olup bacaklarını sarkıtırsın, buraya öyle girilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Oklava genisligi 30 40 santim yere dik yarim oyuk kaya uzerinde ne anlamifade eder isaretlerle ilgili genis bilgiye değilseniz selamlar

 2. Anonim dedi ki:

  Nalda 8 çivi olurmu

  1. Anonim dedi ki:

   Var

 3. Hakan dedi ki:

  Ağzı açık timsah büyük bir kaya tuzu üstünde ayrıca Kaya’nın timsahın alt kısmında gulen yüz var Kayalar oyularak yapılmış bayara büyük

  1. Anonim dedi ki:

   Var

 4. Anonim dedi ki:

  Karataşın üstünde büyük nal işareti var

 5. Oktay dedi ki:

  Sallayin sallaya bildiğiniz kadar sanki kendiniz koydunuz altını hokkası kilosu oh

 6. Anonim dedi ki:

  At ayağı izi ve aynı kayada öküz izi var yanında kayada iki tane yuvarlak oyma var ne anlama gelir

 7. Anonim dedi ki:

  4 çivili bir nal anlamı ned

 8. İsaaa dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.uzunluğu yaklaşik 1 km yükseklği 300 metre olan bir kayanın üzerinde 3 tam 1 yarım tay ayak izi yanında parmakları yarım sağ el oyma işaret var. Bu tam olarak ne anlama geliyor? Yardımcu olurmusunuz?

 9. Kaazim dedi ki:

  Abicim 1000mt uzun 100mt yüksek kayada bi dinozor ayağı izi var ayak izinde nal çivisi izi de var OZAMAN DINOZORLAR EVCILESTITILMIŞMİ yoksa bunlar burda paramı saklamış 50 60 milyon yıl önce ozaman da altın vara varmıydı saygilar???

 10. Anonim dedi ki:

  2nal izi var biri küçük yamaç kayada yukarı doğru 1 buçuk metre arası izlerin akar sudan yüksekte yardımcı olurmusunuz slmlar

BİR YORUM YAZ