Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Oturak, Binek Taşı Define İşareti Anlamı

Oturak, Binek Taşı Define İşareti Anlamı

Oturak taşı eşkiya yapısıysa bu genelde değirmende olur. değirmene girdiğinde sağ kösesinde oturak taşı varsa burada birde ocak vardır,  ocak yanında kesme taş olup 22 okka meblağ taş içerisindedir ayrıca krokiler mevcuttur.

Binek taşı ile oturak taşı aynıdır, oturak taşına oturun ve  başınızı hafif kaldırarak bakın karşıda kayalık alan varsa oraya gidin kaya aralarına iyi bakın, düz alan varsa bu düzlükteki hafif şişkin olan yerlere yoğunlaşın.

  • Oturak taşının üzerine oturduğumuz zaman alnı kesik kayayı görürsen git ve oradaki rengi değişik kayayı kaldır altında mahzen bulursun.

Diğer görüş: 3. ve son nokta işaretidir eğer işaretiyle aynıdır bir çoğunun parası eşkiya parasıdır, ön tarafa bak bakalım atların konakladığı düzlük nerede buralara iyi bak eşkiya parasını alırsın.

Diğer görüş: oturak taşı yolculuk demektir bindim ve gidiyorum burada birde patika yol var o yolu takip et para yol kıvrımın dadır.

Diğer Anlamı: Binek taşının genel anlamı, taşa otur karşına bak ve ikinci işareti aramalısın olarak bilinmektedir. Yaptığımız araştırmalara göre, binek taşı zirve bir noktada yapılmış ise, işaretin yapılmış olduğu zirve tepeden daha yüksek zirve tepede araştırma sürdürülmelidir. Bilinen eşkiya işaretlerindendir.

Eğer binek taşı işareti, engebeli bir arazide yapılmış ise, kesinlikle cihaz yardımı almalısınız. Doğal görünen etraftaki kayaların altında gömü saklanmış olabilir. İşaretin etrafıda kontrol edilmeli ve binek taşı işaretinin yakınlarında düz bir taş varsa gömü bu taşın altındada olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ