Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Balık İşareti Ve Anlamları

Balığın sağ tarafında akar su varsa gömü karşısında olur yamaca inmeden üste yakın yere bakılır, balık suya bakar vaziyette ise gömü suya yakın yerde olur dereye sallan akar suyun yanına git, balığın ağzı açık ise gömü sudan uzak yerdedir kılçıkları bize yön verebilir, balık yanında kadın figürü varsa bu zihniyet eşyasına işarettir kadının baktığı yerde gömülü olur. işaret ayrıca dinsel işarettir.  Balığın kuyruğu kıvrıksa para kuyruk tarafındadır.

balık define işareti ve anlamları

Diğer Tecrübe: Balık en net define işaretlerinden biridir, balık olan yerde su olmaması imkansız mutlaka su vardır. akar su, göl, dere, pınar, çeşme bunlardan biri mutlaka olur. daha sonra araştırmaya başlayın, su göremez iseniz olumsuzluğa kapılmayın burada kurumuş pınar çeşme arayın mutlaka vardır. balık işareti üzerinde size anlatımlar sunan şifreler olur, kuyruk, kılçık, ağız, göz, bunlar definenin ne tarafta olduğunun habercisidir, her balıkta olduğu gibi balığın 21 adım önüne mutlaka bakın.

Diğer Tecrübe: En çok hıristiyanlıkta yeri olan balık işareti, doğurganlık, doğurmak gibi farklı anlamlarda taşır, suların gücü ile anne olarak ay ile ilişkilendirilir, balık esir ve tesiri simgeler, bir rahibeye balık yemek kesinlikle yasaktır. antik çağdaki diğer anlamları ise şunlardır. Doğurganlık, Sonsuzluk, Yaratıcılık, Kadınlık, Mutluluk, Bilgi, Bolluk.

Diğer Tecrübe: Balık ters tarafa bakar üzerinde rakam varsa  balığın baktığı tarafta bir koltuk taşı olur, bunun 40 adım altında bir yontulmuş kaya büyük taşta yapılmış olup dereye bakar derenin içine büyük bir kaya düşürülmüştür. bir miktar para bu kayanın altından alınır.

Diğer Tecrübe: Derenin içinde yerli kayada 3 balık figürü varsa ortadaki balığın kafası yoktur, bu kafa 21 adım suyun dışında bir kara taştadır, bu taşın üzerine çıktığınızda  suyun havuz yaptığı yeri görürsün bu havuzun  altında 3 odalı bir mahzen vardır Bu mahzenlerin 1 odası yükle doludur. Diğer odalar çıkışa kadar kum doludur çıkış sağlam kayalarla kapalıdır.

Eşkiya Kayıtlarında Aranan Balıklar

Değirmenden çıkan su ile diğer dere arasında Sofra Kayası bulunup, üç basamak merdivenin kamalaması üç baklalı olup üzerinde tabak içinde bir buçuk balık, ayrıca kase, yarım ekmek, tuzluk, çatal ve kaşık bulunmaktadır. Sofra Kaya doğusunun bir tepe aşımı sonraki derede Dağarcık (Arkacık) Değirmeni Kazan Dere’de olup, her bir tarafı taşa oyma olarak diğer değirmenlere nazaran çok daha sarp yerde yapılmıştır.

Değirmenle derenin arasında sofra kayası vardır. Üzerine 3 basamakla çıkılır. Kaya üstü nişanlıdır. Nişanları şöyledir. Yarım bir ekmek dilimi iki tabak bir buçuk balık 7 çatal ve 7 kaşık ile bardak 3 bakladan oluşan çerkez kaması. Dedonun getirdiği paranın tamamı bu sofra taşına gömülmüştür. Zincirin olduğu tarafa kayanın dibinden beş adım sayarsam ve birbuçuk adam boyu kazarsam 7 çatal ve 7 kaşığı burda görürüm. Kaşıklardan bitinin üzerinde 7 yerin haritası deri üzerine sarılıdır. Bu kaşık kendi kaşığım olup gümüştür. Kaşığın sapı üzerinde haritanın şifresi vardır. Kaşık ağzına sarılı harita bir sakızla kaplanmıştır. Kaşık bir ay boyunca güneşte bekletilirse sakız kurur ve kırılır harita o zaman açılır. Beklemeden açmaya çalışınılırsa harita zai olur.

Sofra kayanın doğusuna gelen ilk tepeyi aşarsak arkası kazan deresidir. Burda bir düz alan içinde bir süre konakladık. Burada bir balık işareti olup bu balık işareti orda bulunan mağarayı ve malını işaret eder. Bu mağara Bizanslılardan kalma kral Mihail mağarasıdır. Biz mağarayı hazır bulduk. İçinde 60 kazan dolusu envayi çeşit para ve mücevher vardı. Bir kısım silahlar ve değerli heykellerde yine bu mağaranın malları arasındadır. Bu mağara bir şelale kenarında olup ağzına bir değirmen inşa ettik bu değirmenin adı arkacık değirmenidir.

Tılsımlı Balık

Yüzlerce yıl Hristiyan dininin sembolü olan balık tılsımı, haçın kabul görmesinden sonra bu itibarını yitirerek yerini haça bırakmıştı. Bir dönem yılandan sonraki en yaygın tılsım olarak kullanılan balık ilerleyen dönemde som altın gömülerinde define işareti olarak kullanılmaya başladı, her ne kadar define işaret-ide olsa bu mutlaka tılsımlı define anlamı taşımaktadır.

Balık gömüleri her zaman suya yakın olarak saklanmış olup; en çok göl yada dere kenarlarında rastlanır. balığın malını almayı öyle kolay sanmayın; işin ehli din adamları tarafından tılsımlanmıştır: malı almak için işin ehli hocalardan destek almalısınız; aksi halde boşa kürek atarsınız.

Diğer görüş: Balık yüzyıllar boyunca cinsel bir sembol olarak; ve Büyük Tanrıçanın üreme organlarını temsil eden bir simge olarak görüldü; ve bu şekilde tasvir edildi. Eski çağlarda böyle bilinen balık, Hristiyan olmayan ülkelerde hala kısırlığa ve cinselliğe yardımcı bir tılsım olarak kullanılmaktadır. bu durum Hristiyan olan ülkeler için geçerli değildir.

Kimileri balık tılsımları için ( şeytandan korumasa bile taşıyanı cinsel yönden zevk alarak yaşamasını sağlayacak bir tılsımdır.) derler. cinsel gücü arttırdığına inanılan balık iktidarsızlığa çare olarak kullanılır.

Günümüzde bile Balık tılsımları, Kuzey Afrika ülkelerinin bir kısmında şans getirmeleri ve cinleri, kötü ruhları uzaklaştırsın diye dükkan önlerine asılırlar..

Balık, Su Tanrısı Enki ile ilişkilendirilmiştir. Enki bilge bir tanrıdır ve balıklar da bilgeliği simgeler. Hasta bir insanın başucunda bulunan balık kılığında bir çift figür yer almaktadır. Bu figürler kötü ruhları kovan balık ya da balık bedenine benzeyen giysiler giymiş rahip olarak yorumlanmıştır. Bu figürün Asur saray ve tapınaklarının girişindeki heykellerde görülmesi, balığın koruyucu büyülü gücünü göstermektedir.

Binaların zeminlerine gömülmüş heykellerin bulunması da balığın büyülü etkisini desteklemektedir. Balık imgesi, Eski Babil Dönemi mühürlerinde ise insanlara saldıran tanrılar ve ifritler gibi insanlığa kötülük getiren figür ve ögelerin yanına yerleştirilmiş olarak betimlenmiştir.

çarpı yapmış balık, istavroz balık.

Balık Dinsel Anlamı

Balık; ilk dönem Hristiyanlığında İsayı sembolizme eden en önemli motiflerden biri olarak görülmüştür. Yunanca’da “Iesous Christos Theot.J (Kurtarıcı Tanrının Oğlu İsa Mesihi) cümlesinin ilk harfleri, yine Yunanca’da balık demek olan ICHTHYS ismini teşkil etmektedir. Bundan dolayı ilk dönemlerde yaygın olarak kullanılmıştır.

kabartma balık işareti
kayık balık
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 26 YORUM
 1. Adsız dedi ki:

  Bir çeşme taşında iki tane balık resmi var kabartma balıkların büyük lüğü 30 santim ve her ikiside farklı yere bakıyor ve ikisinin arasında yarım hilal şeklinde 4 tane köprü gibi bir işaret ve o hilalin içindede iki tane daha küçük balık gibi işaret var üzüm salkımı da ola bilir büyükler kesin balık küçükler ne oldugunu anlayamadım yardımcı olur ise niz sevinirim

  1. Anonim dedi ki:

   20 ×20 düz beyaz taşta dik durmuş yana yukarı doğru kuyru duran yunus solunda ters je arfi olta gibi duruyor önünde afif çökük duruyor anlamı nedir

 2. Sunay deliormanlı dedi ki:

  Yorumunuzhazine her iki tarafta olduğunu söylüyo

 3. Anonim dedi ki:

  3 cü bir işareti ara

  1. Anonim dedi ki:

   Deden kalma bir dolma tüfek var üzerinde balık resmi var hangi ülkeye aittir .

 4. Anonim dedi ki:

  BIR KAYADA KABARTMA BALIK VE ALTINDA HAC İŞARETİ VAR ANLAMI NEDİR

  1. Anonim dedi ki:

   Nimarani ver sana suleyim

   1. Anonim dedi ki:

    fotografa bakarak mı sadece benim anlatımıma bakarak mı ustam

 5. Anonim dedi ki:

  Balik tavada ne anlama gelir

  1. Anonim dedi ki:

   Ağzı açık balık suda 90 metre uzak bunun çözömö nasıl

  2. Özkan aydın dedi ki:

   Üstad bir kaç fotoğraf var elimde birisi balık diğeri kaya mezarı üçgenler ve oyuklar var size asıl ulaşabilirim

 6. Yılmaz dedi ki:

  Arkadaşlar her türlü işaretin çözümünü yüzde yüz yaparım. Bana işaretin bi vidyosunu gönderin çözüp size noktayı vereyim. Numaram 0531225

  1. Anonim dedi ki:

   tel noyu yazar mısın usta

   1. Anonim dedi ki:

    Usta beni ararmisin05365938365

    1. Özgür a dedi ki:

     Numara verirmisiniz Yılmaz

 7. Anonim dedi ki:

  YILMAZ USTA TEL NO EKSİK

  1. Anonim dedi ki:

   Bir balık var ağzı acık ne anlama geliyor

  2. Anonim dedi ki:

   Yer çok işaret çok fırat nehri 05444411007

  3. Anonim dedi ki:

   0544411007 ara usta

 8. Ferdi Hamarat dedi ki:

  çok büyük bir yerleşim yeri ve çok fazla işaret ler var balık kesme kayalar kilise çarpı insan figürü ama tamamen kayalar la dolu bir yer balık işareti nin orda dere yok ama iki balık kayanın üzerinde tam balığın önü oyuk su dolu arka tarafında iki balığın ortasına denk gelecek şekilde balık kuyruğu işareti var 537619

 9. Anonim dedi ki:

  bır kayada bır balık ve ıkı karıs yanındada yılan ısaretı var yalnı balıgın karsısında 600 metre ılerısınde göl var ne anlama gelıyor bu

 10. AE dedi ki:

  Vurun kırın talan edin amına koyim.

 11. zekeriya dedi ki:

  herkeze selam.değerli yorumcular bir akarsu kenarında kayadan azı açık balık başı var ve bu balık önündeki tepsi gibi bir taşa bakıyor bu taşta bazı işaretler var.siz değerli görüşleriniz nelerdir lütfen yorumlarsanız sevinirim.saygılar.

  1. Anonim dedi ki:

   Merhaba kuyruğu olmayan balik isareti ne anlam geliyor yardımcı olabilecek varmı

 12. Nusrettin dedi ki:

  Merhabalar.lutfen yardımcı ölümünüz.kayada balik isareti normal bi çizim.ayni kayada baklava dilimi büyüklü küçüklü.le şekli ok isareti var.ve alt tarafta yuvarlak iki tane yapılmış sını tasi var.5mtre mesafede.farkli bi sofra tasi var.buduruma göre. Malzemesi varmıdır.lutfen yardımcı olunuz

 13. MEMET YURT dedi ki:

  AKARSUDAN 200 YUKARDA KAYALIKLAR ÜZERİNDE BOYU 1 METREDEN UZUN KABARTMA BALİK FİĞURU VAR BU FİGURUN 20 METRE KARŞISINDA AGZI HORASAN İLE KAPALI MAĞARA VAR AÇILMAMIŞ RESİM ATABİLİRİM.

BİR YORUM YAZ