Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Aslan Öküz Ve Kartal İşaretleri Anlamı

Aslanın kral mezarı olduğunu tüm makalelerim-izde  yazdık yine yazalım aslan kral mezarıdır.  Aslan işareti çoğunlukla kaya mezarı şeklinde  olur,  büyük kayaya oyulmuş kaya mezarıdır.  diğer tüm işaretlerde baktığı yer önemliyken aslanda bu tam tersidir, aslanın baktığı yerde  değil arka  tarafta olabilir,   yada aslan mezara giden yol üzerindedir veya mezar yoluna bakar.

Aslanlar %100 kral mezarını verirken öküzlerde bu oran biraz daha düşüktür, öküz işaretlerinin kral mezarı olma ihtimali % 80 civarlarındadır.  öküzlerin aslandan diğer farkı ise öküz mezarları çoğunlukla tümülüs ve höyük şeklinde yığma mezar türündedir.  çok nadir tek tük kaya mezar görülür.   Aslandada çok nadir yığma mezar görünür.

Kartal işaretlerinin kral mezar olma ihtimali biraz daha düşüktür. Bu oran %30 civarlarındadır kartallar genelde general statüsündeki asker mezarlarını temsil eder. çok değerli mezarlardır hediye olarak çok fazla altın çıkmaz ama askeri malzeme çıkar. Mezarlar çoğunlukla oda, mahzen şeklindedir.

Kartal, tüm kanatlı yaratıkların başıdır. Kartal güç hayvanıdır, ruhun gücünü sembolizme eder. çünkü diğer kuşlardan daha yüksekten uçar. Eğer bir kişi zor bir dönemden geçiyorsa, kartal sadece yeni bir başlangıca işaret etmekle kalmaz, aynı zamanda bu kişiye zorluklara katlanması için cesaret verir.

Kartal işaretleri genelde zeminden yüksekte yapılır, ana kayaya yada dik kayaya yapılır. kartal işaretine bakarken kesinlikle başını biraz daha yukarı kaldırıp bakman gerekir.  mezarda işaretten daha aşağıda olur.  kısacası kartal işaretinden daha yukarıları arama daha aşağıları ara.

öküz varsa ilk olarak bir gözü körmü ona bakın, körse kör gözünün baktığı yere bakın orası iyidir. genelde höyük vardır, eğer 2 gözüde açıksa arkaya bakın höyük oralardadır.  öküz olan yerde birde dere vardır dere boyuna inin aşağı doğru sallanın dere içlerinde ve yanlarında güzel işaretler sizi bekliyor bu işaretlerden yola çıkarak iyi işler çıkarabilirsiniz.

Dikkat ederseniz üçüde gücün sembolüdür,  statü en yüksek olan kişilere bu 3 işaret resmedilir. böylesi bir mezarı açtığınızda muhtemelen bulunduğunuz köyü yada ilçeyi satın alacak kadar malzeme çıkarırsınız.  bunlara eş malzeme ancak kilise mahzeninden çıkar, kilise mahzenleri bile bir aslan mezarı kadar değildir diyenler vardır.

Antik kentlerde gördüğünüz aslanlar krallığın sembolüdür, burada mezar vardır diyemeyiz. fakat kentten uzak dağlık alanda aslan bulursanız işte burada kral mezarı vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ