Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Terazi Define İşareti Anlamı

Esnaf yada tüccar gömüsü-dür, Gömü yüklü miktardadır, Dikkatli bakın terazinin her iki kefesi eşit değildir, gömü kefesinin ağır olan kefenin bulunduğu taraftadır. Kefeler eşit gibi görünse dikkat edilecek nokta terazinin ibresi (dili) size fikir kazandırır. Dil hangi tarafa meyilli ise o tarafta araştırma yap.

Terazi eşkiya işaretiyse yalnız değildir burası başlangıç noktasıdır, terazi işareti nereye bakıyorsa hedef orasıdır,  özellikle  horasandan yapılmış kara taş  varsa önündeki küçük tepecik  mahzendir 1150 okka para buradadır.  Terazi köprüyü veriyorsa  köprüden yukarı 7 dikili taş birinde mavzer resmi ana yolda bir haç işareti bu haç oymadır altı doludur derinlik 1 arşın kadardır. terazi müjdesi yolda 3 adet dikili taş varsa ortadakinin altından bir miktar para alınır.

Terazi Diğer Görüş: Terazi şeklinde yol kenarlarında define işaretleri görmek mümkündür. Bu tür işaretler gömü yerine uzak ilk başlangıç ve kılavuz işaretlerdir. Bu işaretlerin yapılmasındaki maksat yol boyu gidildiğinde karşımıza çıkacak ilk köprüye ve çevresine dikkat etmemiz gerektiği yöndedir. Terazi işareti birebir gömüye götüren bir işaret olmayıp, çalışma alanlarına, gömüye götürecek işaretlerin bulunduğu köprü ve mevkine götüren işaretlerdir.

Terazi parası 2 yerde olur, terazi hangi tarafa eğikse o tarafta daha fazladır diğer tarafta biraz daha azdır. terazide dilçik varsa dilçiği takip edin. yüklü paraya gidersiniz. dilçik muhtemelen yukarı doğru gitmenizi isteyecektir.   dilçik yok omega varsa  buda aynı şeydir yine yukarı gitmenizi söyler. yani terazi parası işaretten  daha yukarı tırmanmanızı ister ancak bu şekilde paraya yaklaşırsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ