Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Akrep İşareti Ve Anlamları

Tehlike ve tuzak işaretidir, az bulunan işretler arasında olsada tehlikesi en yüksek olan işarettir, tuzak mantığı zehrin direk define ile ilişkilendirilmesidir. en çok mağara mahzen gömü şifrelerine ortaklık etmiş işarettir. kuyruk ve ayakları gideceğimiz yönle alakalı bilgiler verir.

Bazı akrepler ise malı uzaktan korumak için yapılmış tuzaklardan bahseder. sizin belli bir alana geçişinizi engellemek için hazırlanmış tuzaklardır. akrep işaretleri antik çağdaki sembolik anları ise şunlardır. 

 • Kontrol
 • Geçiş
 • Ölüm
 • Tutku
 • Ihanet
 • Koruma
 • Savunmacılık
 • Yalnız olmak

Akreple yengeç birbirine benzer, her ikiside paraya yakın yerde resmedilir kesin tehlike işaretidir.

Tespit türleri arasında yer alan Sismik ölçüm yöntemi, en temel tabiri ile yeriçine kaynak olarak ses dalgalarının gönderilmesi ve geri dönen bu akustik dalgaların jeofon denilen alıcılar ile toplanarak gidiş-geliş zamanlarında meydana gelen sonuç anomalilerinin (izlerin) incelenmesi prensibine dayanmaktadır. Jeofizik arama yöntemleri içinde önemli bir yeri olan aletsel sismik ölçümleri ülkemizde gerçekleştirilen imar amaçlı zemin etüdlerinde gerektiğinde doğru akım elektrik ve fiziksel sondajlar ile beraber standart olarak yer almaktadır.Kırılma sismiğine bir örnek.

Bu profil bir tepe üzerinde inşaası planlanan bir villanın oturum yapacağı zeminin mühendislik özelliklerinin bulunması amacıyla alınmıştır. Sismik profilde kırmızı ile gösterilen çizgilerden her biri bir süreksizliği temsil etmektedir. Yeşil renk ile gösterilen ve yaklaşık 20 metre derinlikteki ana kaya sınırındaki atımlar bu süreksizliklerin ana kayaya ulaştığını ve ortamın stabilitesini bozduğunu göstermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Recep Aksu dedi ki:

  Ben bir resim gondersem degerlo yorumlarinizla beni aydinlatirmidiniz yazinizdanda anlasildigi uzere bilgi bankasi gibisiniz saygilarimla

 2. ugur dedi ki:

  Akrep işareti olan varsa bana ulaşsın ugurhazer

  1. Şakir dedi ki:

   benim var 2 tane akrep kuyruklari havada bir birlerine bakıyorlar uçurumda kaya üzerinde uçuruma karsi

   1. ugur dedi ki:

    Şakir usta yere hakim isen resmi çalışma yapmak kaydı ile görüşebiliriz

  2. Anonim dedi ki:

   Selam Ugur benim akrep işareti yerim var defalarca acemice gidip kazıyoruz bir sonuç alamadım işin erbabıysan görüşelim

  3. Anonim dedi ki:

   Var denize sıfır

  4. Anonim dedi ki:

   Var abi denize sıfır

  5. Anonim dedi ki:

   bende kare oyma içinde çok harika yapılmış akrep var yardımcı olursanız sevinirim

 3. 68 aksaray dedi ki:

  Mağara tavanında 1metre uzunluğunda akrep kabartması var kuskaçları var yalnız kuyruk kısmı ıstakozun kuyruğuna benziyor yer 1. Derece sit alanı ilgilenen bana ulaşsın resmi çalışma harici bir faaliyette bulunulabilecek bir yer değil.

BİR YORUM YAZ