Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Altın Toprağın Rengini Değiştirir Mi

Defineciler altın ararken toprağın rengine bakar, altının toprak rengini değiştirdiğini düşünür, bu hem mümkün; hemde mümkün değildir. bu konuya girmeden önce altını tanımamız gereklidir.

Altın kolay kolay tepkimeye  girmeyen çok kararlı bir elementtir. Topraktan, rutubetten ve güneşten etkilenmez. bu yüzden hiç bir zaman oksitlenmez, kararmaz ve çürümez.

Bu konuları dikkate aldığımızda altın bozulmaya yüz tutmayan bir metal olduğu için; bulunduğu yerdeki toprağın yapısını değiştirmesi mümkün değildir. çünkü altın ve toprak alaşımı olmaz. Mnatık bunu söylüyor. fakat altın olan yerde gaz sıkışması sonucu toprağın rengi değişirmi bu onuda yeterli bilgiye sahip değilir.

Altın olan yerde toprak farklı oluyorsa; bunun tek açıklaması altının elektromanyetik alan oluşturmasıdır. toprağın sürekli elektromanyetik dalgalara maruz kaldığı için, çoraklaşması yada boz bir renk alması mantıken kabul edilebilir. Dikkat ederseniz altın olan yerde bitki örtüsü biraz zayıftır yada yoktur.

altın olan yerde toprak yapısı

Toprak Rengindeki Diğer Değişiklikler ?

Altın olan yere yıldırım düşer, Yıldırım düşen yerde toprak diğer tarafa göre renk değişikliğine uğrayabilir. Bununla beraber altın yoğun bir siyanür içeriyorsa; yine bulunduğu alandaki toprak yapısında farklılık olabilir. Daha doğrusu toprak yapısındaki değişikliği sağlayan altın değil yıldırım ve siyanür-dür.

Altın çözeltisinde genelde sodyum siyanürü kullanılır; fakat bazen seyreltik siyanürü kullanıldığı da olmuştur, seyreltik siyanürü oldukça zehirlidir bu altına dokunmanız durumunda hayatınız tehlikeye girebilir. Hatta bazı define gömücüleri bilinçli olarak altını seyreltik siyanürü yada farklı zehirlerle karıştırarak gömer; aslında bu altını bulanın ölmesi için hazırlanmış bir tuzak çeşidirdir. Tabi bu 1.800 yılları sonrası için geçerlidir. daha öncesine ait zehirler biraz daha farklıdır.

Altın gömülen yerin toprak renginin farklı olmasının bir diğer nedenide kazılıp tekrar doldurulan yer aradan 3.000 yıl geçsede yandaki doğal zeminle aynı görüntüyü vermez. Bunu sadece işi bilenler anlar. Çünkü arada çok az fark vardır; kazılıp doldurulan yer diğer yere göre biraz daha kaba ve renk farklılığı olur, renk farklılığı toprağın doğal rengine göre değişir.

saf altın, doğal altın
topraktan çıkmış doğal altın

Define bulmak ve define işaretleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için sizde define sohbeti fotografli isaretlerinize yorumlar bölümünden sorular sorabilir, dilerseniz başkalarının sorularına cevap vererek bu ortaklaşa platformdan faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ