Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Çiçek ve Papatya Define İşareti

Çeşmenin üzerinde kareli taş içerisinde çiçek resimleri varsa burada 2 put resmi aranır. Çeşmenin üstü daire şeklinde tümülüs gibi yığmadır, 11 arşın gerisine 19 teneke altın vardır. Malın üzeri komple çalılıktır.

5 kemerin sağında bir papaz, üstünde çiçekli put varsa burada birde kabartma kız işareti vardır şifre kızın elindeki güldedir. burada 5 basamakla girilen merdiven vardır, buradaki meblağ oldukça yüklüdür.

çiçek kadınlara özgü işarettir çiçek gül papatya olan yerde kadın resmi aranır bunlar genelde kök boyasıyla yapılmış resimlerdir bunların girişi uzak olmaz kadın girişe bakar vaziyettedir.

Bazı çiçekler ermeni haçıdır, özellikle ermeni bölgesinde bu çiçekten çokça bulunur, bunlar aslında haçtır burası mezarlık bölgesi yada mezar taşıdır. bu çiçek alt  resimdeki gibidir.

çiçek yada papatyaların yapraklarına iyi bakın, 4 yapraklı 5 yapraklı yada 6 yapraklı olur bu yaprakların bazılarını  kafanızdan silerek bu çiçeği  tıpkı bir haç gibi gözünüzün önüne getirin, ve bu 4 yaprağın hangisi farklı ise yön orasıdır. kısacası çiçekler haç işaretini içinde saklar. genelde bayan işaretidir bayan eşyaları bulacaksınız taç yada kolye bunların en değerli olanlarıdır.

Çiçek genelde dinle alakalı işarettir ruhun narin bir şekilde gök yüzüne havalandığını anlatır, çiçekle kelebek işareti neredeyse bire bir aynıdır. her ikiside ölümü ve ruhun uçtuğunu bahseder. Üstteki resim zaten direk mezar taşındaki çiçektir. tabi bu her zaman mezar taşına yapılmaz. bazen mezardan belirli mesafedeki yatay ve dikey kayalara yapılır. sizde çiçek bulursanız bu yakında bayan mezarı olduğunu anlarsınız. çiçeklerin dilimlerine iyi bakın içlerinden biri biraz farklı olur her dilimiz eni ve boyu aynıyken biri biraz uzun yada enli durur işte sizin yon bulmanıza yardımcı ip ucuda budur. yan duran dilimin gösterdiği tarafa kafanı kaldır bak ve deki ben olsam bu tarafta mezarı nereye yapardım. bu işten biraz anlarsan direk mezara gidersin yok anlamıyorsan çöküntü yada yığıntı ara, özellikle mucur taş öbeği varsa işte bu iyidir. normal parça taşlardan oluşan öbekler genelde erkek mezarıdır. bayan mezarları parça taşlardan oluşmaz daha küçük parmak büyüklüğündeki taş kadar olmalı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  bendeki işaret çeşme taşında 2 idet çiçek resmi var ama ikisinin ortasında yukardan aşağı yazılmış harfler bunlar
  X
  Y
  T
  E
  bu şekil de yazılışı var ne anlama geliyor çıkan yarı yarıyadır

 2. Anonim dedi ki:

  YERİN NERESİ
  HANGİ MEMLEKETTESİN

  1. Anonim dedi ki:

   Orda yakınlarda asmalı ev var o evde toplanma merkezi almadilarsa orda para var
   Çıkmaz sokakta tek ev

 3. Anonim dedi ki:

  Bende 5 yapraklı sı. Var kaybın üzeri de

 4. Yakup dedi ki:

  Bende 4 yapraklı papatya resmi var yardımcı olabilir

 5. Anonim dedi ki:

  Yorumunuz derede 1 papatya 1.de. haç. var yanyana .varsa. bilginiz teşekurler.

BİR YORUM YAZ