Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Nal Define İşareti, çivili, çivisiz

Nal en net define işaretlerinden biridir, çoğunlukla eşkiya işaretidir,  bazı eşkiyalar tek nal yapar bazıları at nalı ve tay nalı şeklinde büyüklü küçüklü nal yapar, nalların bulunduğu tepe yada alan genelde son noktadır, başka  bölgelere gitmenize gerek yok ne varsa bu tepede yada alandadır iyi araştırın.

Nal işaretinde çivi varsa genelde 6 çivi vardır bazen 4 çivili olur, siz çivilere iyi bakın biri diğerinden daha derin işlenmiştir hangi çivi derin işlenmişse yön orasıdır.

Büyük nal yanında küçük nal varsa para küçüğün olduğu yerdedir küçük nalın çevresine yoğunlaşın.

Nal ile omega işareti birbirine çok benzer karıştırmayın, her ikiside net define işaretidir fakat omega işaretinin definesi naldan fazladır.

Nalın olduğu yerde pınar, çeşme varsa oraya inin para çeşmeye yakın yerde olur. burada birde yaşlı ağaç varsa kesin bu ağacın çevresindedir.

Nal yanında delikli kaya varsa yüklü miktarda hazinenin habercisidir, delikten bakın  tam olarak nereyi görüyorsanız ora kazılır, kazıda defineye varmadan önce gelen kayada bir nal daha olmalıdır. 2. nalı bulursanız doğru yoldasınız demektir, devam edin altı mahzendir. mahzen yüklüdür.

Nal düz duvar kayaya dik şekilde yapılmışsa burada birde kuyu olmalıdır,  kuyuya doğru yaklaşın burada put işareti arayın putu bulursan paraya yaklaştın demektir.

Mağaranın içine girdiğimiz zaman orta yerinde dikili bir taş var ve bu taşın ardında bir delik var deliğin sol tarafında nal işareti varsa ilerde köşeye doğru bir taş dikilidir. Para nalın altında 100 okka dır.

Nalın olduğu dağın önü düz ovaysa bu dağın burnuna doğru gidin ovaya inmeyin  ama dağın en buyun yapan yerine kadar inin tam olarak buraları araştırın.

üst resimdeki gibi çizilmiş nal ortasında oymalar varsa burası mezarlık alanıdır. genelde suvari mezarıdır.

Bu nal net define işaretidir, dikkatli bakın tam ortasında küçük murç izi vardır bu murç izine bağlı birde ince kanal vardır işte bu kanal yöndür. takip edin paraya gideceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ