Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Define İşaretleri Çözüm Teknikleri

Değerli arkadaşlar bir defineci öncelikle ne aradığını mutlaka bilmelidir, elinizde kare oyma, yuvarlak oyma varsa mezar ararsınız, O işareti varsa para ararsınız, kilise varsa mahzen ararsınız, değirmen varsa yine para ararsınız.

Değirmende mahzen arayan defineci bilgisiz definecidir, değirmende değirmenci parası aranır, değirmende değirmen taşı aranır, arklar, oluklar ve savak yerleri aranır, değirmende domuzluktan dökülen suyun arkasına bakılır. Çark evi, yüklük, şeytan teknesi, değirmen odası, değirmen gömmesi buralara bakılır, para buralardadır.

Kilisede ise her şey çok farklıdır, kilisede kilise eşyaları aranır, mahzen aranır, çan aranır, horasan sıvalı yerler aranır, kilisede en başta papaz mezarı aranır. Eğer eski ermeni yada rum evi varsa kiler odası ararsınız, avluda kuyu ararsınız, evin bahçesinde yaşlı ağaç ararsınız. Kısacası bir defineci öncelikle nerede ne arayacağını mutlaka bilmelidir, ne aradığını bilmeyen defineci aptal gibi olur ne işareti çözebilir nede yer tespiti yapabilir durum böyle olunca define bulmak hayalden öteye gitmez.

Define İşaretleri

Aslına bakılırsa define işaretleri çözümü çokta zor bir konu değildir, size gerekli olan bu işin temel yapısı hakkında biraz bilgidir. Gerçek olan şuki her işaret mutlaka yön verir. Bu yönleri bulmak için işarete iyi bakın, işaret üzerinde dikkatinizi çekecek farklı noktalar mutlaka vardır, olması gerekenden daha uzun yada kısa duran noktalar, yine benzer şekilde olması gerekenden silik yada belirgin noktalar, aynı şekilde uzun yada kısa gördüğünüz neresi varsa bunlar işareti çözmemize yardımcı şifreleme teknikleridir.

Bununla beraber akıntı dediğimiz noktalarada dikkat edin, işaret oyma ise su doldur taşıp kayanın neresinden toprağa düşerse yön burasıdır. işaretinizde kanal varsa zaten işiniz kolay demektir,  kanallar yön vermek için yapılır kanalın akıntı tarafı neresi ise buda bariz yön veren işarettir. Bunlar neredeyse her işarette geçerlidir, Mesela haç işaretine iyi bakın ne tarafı uzunsa yön o taraftır, haçla beraber istavrozda aynı mantıkla işler her daim uzun tarafa gidilir.

Birde define işaretlerine bakma tekniği vardır bunu iyi yapan defineci yönü mutlaka bulur, işaret üzerinde her şey normal ama biyer var olması gerektiği gibi değildir, işte size yön. Mesela civcivli tavuk işareti vardır tüm civcivler tavuğun arkasında iken biri sırtında ve ters tarafa bakar buda net yön işaretidir. Topal ayı dediğimiz ayı işaretinin tüm uzuvları eşit yapılmış sadece bir ayak eksik ise buda yön veren işarettir, burada yapmanız gereken, ayak geriye doğrumu kıvrık ileriye doğrumu, kısacası yoğunlaşacağımız bölge ayının olmayan ayağıdır…

En sık rastlanan diğer işaret ise deve ve yılandır, deve işareti çözerken yukarıda belirtiğimiz gibi fark nerede çözüm orada yolunu izleyeceğiz. İlk bakmanız gereken nokta deve tek hörgüçlümü çift hörgüçlümü, bununla beraber yürüyen devemi, oturan devemi, önünde çoban varmı çobanın asası varmı. eğer çoban varsa asasıda vardır, bak bakalım çobanın asası nereyi gösteriyor, alın size malın yeri. bu genelde karşı tepedir zirve tepeye çık mal orada. Birde bu deve yoz deve değil yük devesidir, bu tepeye çıkan bir patika yol vardır bu yola deve bağırtan yokuşu denir. deve yatan deve ise bu zaten kolaydır, yatan devenin parası ya hörgücün içinde yada karın altındadır bu en kolayı. Yılan varsa ilk aklımıza gelen tılsım olmalıdır, dikkat edin yılan parasını almak kolay değildir, yılan olan yerde dere mutlaka vardır yılan ve dere çözümde birbirini tamamlayan unsurlardır.

Saklanan Define İşaretleri

Birde saklanan işaretler vardır bunlarıda bilmemiz lazım,  mesela işaret y işaretidir sen y düşünerek çözüm üretmeye çalışırsın ama işaret aslıda V işaretidir, burada saklanma özelliğine sahip işaretler hangileri onları bilip ona göre ana işaret içinde saklanan işaret varmı ona bakacaksın. bunun diğer örneği ok işareti ucundaki mızrakta saklanan v işareti, yine benzer şekilde tavuk gagasında saklanan v işareti bunun bir çok örneği vardır saklanma özelliğine sahip işaretlerin başında V işareti gelir siz işaretinize bakarken işareti kafanızdan kısım kısım silin içeride v işareti arayın eminim çoğunda denk geleceksiniz.

Çözümde size yardımcı olacak diğer konu işaretler 3 farklı kategoriye ayrılır, bazıları yön verirken bazıları mesafe vermektedir, bazıları ise ne yön nede mesafe sadece aradığınızın ne olduğunu söyler, yani burada saklı olan şudur diyerek açık ve seçik bilgiler verir. mesela nal işareti varsa bu paradır, nal işaretinde mezar, oda, mahzen ararsanız yanılırsınız. burada para arayacaksınız, para genelde som altındır.

Okuduğunuz için teşekkür ederim bir başka makalede görüşmek ümidiyle esen kalın, MendereS

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ