Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Kalp Define İşareti ve Anlamları

Kalp mağara içindeyse, mağaraya girdiğimiz zaman orta yerinde dikili bir taş var ve bu taşın ardında bir delik var delikten baktığınızda  kalp işaretini görürüz ve ilerde köşeye doğru bir taş dikilidir bu taşta nal olup para nalın altında 100 okka dır.

Kalp diğer Anlamı: Kalp genelde dere yataklarında olur çoğu tuzaklı dır, bu tuzak dere suyundan aldığı güç ile çalışır, dikkat edin dere yatağında mağara mahzen bulursanız hemen girmeyin, dere yataklarındaki kalplerin malı su göbeğe gelir seviyede saklanır kışın yükselir sularda mal suyun altında kalabilir dere yataklarındaki kalplerin malı en kolay yazın alınır.

Kalp diğer Anlamı: Kalp yanında ok işareti varsa tepede birde dikili taş vardır dikkat edin meblağ bu taşın çevresindedir, taş çevresinde giriş olup aşağı doğru 5 basamaklı merdivenle inilir dikkat edin burası tuzaklı dır.

Kalp diğer Anlamı: Kalp varsa bunun birde nişanı vardır burada birde kadın memesi gibi tek tepe varsa mal bu tepededir. dikkat edin bir kazan dolusu mal buradadır. buradaki dik kayalarda üçgen işareti varsa üçgenin uzun tarafına bakın yer orasıdır.

Diğer: Kalp üzerinde ok varsa bu yeni evli çiftlerin mezarı olabilir. kalbin olduğu yerde 3 yaşlı ağaç aranabilir, mezarlar ağaca yakın yerdedir dikkat edin ağaçlar yaşlı olmalıdır.

Diğer: Kalp aşk ve seks tanrıçası olan İştarın kalçalarını simgeler.  Bu şekilde kalp sembolünde İştarın kalçaları ile Bel  küreği birleşmiş olmaktadır. kalbin içine çizilen ok işaretide buradan gelir.

Kalp işareti kadın ve erkeğin birlikte gömüldüğünün sembolüdür,  aynı mezara 2 defin yapılmıştır bu 2 aşıkların mezarıdır, bazı kaynaklara göre  cesetler birbirine sarılık şekilde defnedilmiştir, ölü eşyaları baş ucunda yer alır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Hocam bızdede kalp var etrafında oymalar var bide ufak kabartma var

BİR YORUM YAZ