Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Domuz İşareti ve Anlamları

Domuz işareti genelde mağara mahzen aramanızı söyler. işaret yar aşağı ise; yardan aşağı inilip giriş aranmalıdır. domuz üzerinde haç varsa bu mahzenin habercisidir.

Domuz eşkiya işareti ise işaret dik olmalı.  bu kaya horasan sıvalı olup  60 okka domuz resimlerinde mevcuttur. paranın tümü antika-dır. Eğer yoksa  mutlaka dere vardır,  dere suyunun ağzında  bir domuz resmi daha vardır. Bu derede birde değirmen vardır, Bu değirmende 4 metre genişlikte yatay bir kaya vardır, bu kayadan derenin domuzluğu görünür,  domuzluk’tan dökülen sular altında çok değerli bir Hristiyan çanı vardır.

Tek domuz varsa  şelaleyi bul; şelalede  domuzluktan dökülen suyun hemen altında bir miktar müjdesi  vardır; ana para  ana derenin orta kısmındadır.  bu dere çatal yapıyorsa çatalın birleştiği yerde burun vardır. bu burnun en sarp yerinde yüksekçe oturak bir tabure kayası, 2 köşesinde 2 adet put vardır; 7 katır yük buradadır.

Domuz Define İşareti Diğer Tecrübeler

Domuz resmi hışır bir kayada dolma ise 60 okka domuz resimlerinde mevcuttur. bu bölgedeki en zengin sofra budur.

domuz kafası

Diğer Tecrübe: Dik kaya olmalı, altı sığınağa benzer, bir kulübeyi andırır gibi, kulübenin tavanında bir domuz işareti göreceksin, Bu domuz işareti horasan tapadır. Tapayı aç çokça altın müjdesi vardır, altın paraların düştüğü yeri kazmayı unutma asıl hakikatli define ayaklarının altındadır.

Diğer Tecrübe: Yine dere yakınında bu işaretin bemzeinden bulunur. dereye girdiğinizde domuz resimleri gözükür. Oturmuş vaziyette olan tek domuz mala bakar. Domuzun başının baktığı yeri kazarsan altında büyükçe taş çıkar. Onu kaldırırsan hakikatı bulursun.

Diğer görüş: Domuz resmi varsa derenin şelale yapan yerine ineceksin domuzluktan dökülen suyun hemen altında bir miktar müjdesi vardır ana para ana derenin orta kısımlarında bir su yarıntı karşısında altın ocağı suyu önünde sarp derenin birleştiği yerde burun vardır. bu burnun en sarp yerinde yüksekçe oturak bir tabure kayası, 2 köşesinde 2 adet put vardır 7 katır yük buradadır.

Diğer tecrübeler: Otlaktan ot yiyen 3 domuz varsa soldaki domuzun bir bacağı kırık olmalı, sol bacağın sol tarafında kesme kayada eksik bacağı bulursunuz.  Burada birde put bulursun burası hediye yeridir bir miktar para buradan alınır. domuzların istikametine baktığınızda zirve tepe görürsün  bu tepe ana paranın bulunduğu tepedir.

Domuz işaretinin definesine ulaşmak için ilk dikkat etmemiz gereken noktalar bölgede mutlaka var olan harman yeridir. harman yeri definenin sistemli bir şekilde gömüldüğü yerdir. Eğer domuzun kalçasında işaret varsa gömü yerini buldunuz demektir. ayrı duran yavrular ve yavru sayısı dikkate alınmalıdır.. sabah güneşinin ilk vurduğu yerler ile akşam güneşinin ilk battığı yerler kontrol edilmelidir.

Roma iktidarı döneminde ölümsüzlük ile bütünleştirilmiş olup, kanatlı olarak görülebilmektedir. Ayrıca Domuz gömüsü zor ve derindedir. Bir bakıma tavuk ve civcivler konusu ile benzerlik gösterir.

öpüşen domuz define işareti

Domuz ve Yavruları

Definecilikte en çok önem verilen işaretlerden biri domuz ve yavrularıdır. Ayrıca dinsel tema olarakta kullanılmıştır. Domuz doğurganlığı ile bilinmektedir. Bereketi de simgeler. Beyaz domuzun gümüşü simgelediği söylenegelen rivayetlerdendir.

1- Yavrulu  domuz  varsa ana domuzun baktığı yönde 30 adım sayılmalıdır. Define genellikle mirastır. Ya aile reisinin yada bir yöneticinin altınlarıdır. Ayrıca Domuz önde yavrular peş peşe sıralı ise tümünün baktığı yöne doğru araştırma yoğunlaşmalı.

2- Domuz önde yavrular peş peşe sıralı ise tümünün baktığı yöne doğru araştırma yoğunlaşmalı. sürüden ayrı duran domuz nasıl bir yapıya sahip dikkatle incelenmeli,  bu ayrılık definenin habercisi olabilir.

3- Yavrulardan bir tanesi diğerlerinden farklı olarak arkaya bakıyorsa gömü sürünün gittiği istikametin tersi istikametinde olabilir. her yavru için bir veya on adım mesafede olup, genelde kayanın altına denk düşmektedir. Mesela dört yavru varsa gömü ya dört adım ileride yada kırk adım ileride olup, derin mesafededir. Bazen bu figür geriye doğru 30 metre mesafede kayanın altında şeklinde de ifade edilir.

4- 6 yavrulu domuz varsa dere içinde siyah bir taş olacaktır. 6 adet yavru domuz bu taşa yürür vaziyettedir. 5 kişi tarafından yuvarlanarak dereye düşürülen siyah taşı göreceksiniz. Yavrulardan biri sola bakar vaziyettedir müjde bu yavrunun baktığı yerde olup ana para dere taşının altındadır.

5- Domuzun baktığı yer çok önemlidir. İkinci bir işaret olmalıdır. kalan yavrusu veya ona ait bir uvzu aranır. İşaret yatay kayadadır bu kayanın 1 metre altına bakılmalıdır. Buradan çok ciddi bir define çıkar.

6- Domuz İşaretleri tıpkı tilki gibi şans getirildiğine inanılan önemli define işaretleri arasındadır. şefkatli anne görevi üstlenir, yanında kaç tane yavru varsa yavru sayısı kadar definesi vardır, yavruların duruş şekilleri definenin arazideki gömülüş şekilleriyle benzerliği vardır, en büyük definenin yerini diğer yavrulardan ayrı duran yavru belirler.

7- Burada iri bir mağara içerisinde 3 adet gemi resmi görürsünüz. İyi bakınız gemilerden biri yüzer şekilde diğeri yatar vaziyette bir diğeri ise ters dönmüş şekilde çizilmiştir. Emanet malın ağırlığından yatmış olan gemidedir. Dere içinde siyah bir taşımız olacaktır 8 kişi tarafından yuvarlanarak taşınmıştır.

Siyah taşı bulursam bakarım üzerinde 6 yavrulu domuz resmi; anası önce onun arkasında sıra sıra 6 yavru vaziyettedir. Yavruların birinde tek bir domuzlu altını alıp esas malı taşın altında ararız keçi deresinde başka 3 yerde domuz resmi görülür. Oturmuş tek domuz mala bakar domuzun başının baktığı yeri kazarsam altından büyükçe bir taş çıkar onu kaldırırsam asıl kaynağa ulaşırım.

8- Yavrulardan bir tanesi diğerlerinden farklı olarak arkaya bakıyorsa gömü sürünün gittiği istikametin tersi istikametinde her yavru için bir veya on adım mesafede olup, genelde kayanın altına denk düşmektedir. Mesela dört yavru varsa gömü ya dört adım ileride yada kırk adım ileride olup, derin mesafededir. Bazen bu figür geriye doğru 30 metre mesafede kayanın altında şeklinde de ifade edilir.

9- Domuzun yavrular resmedilmişse; ve yavrular ana domuzun etrafında dağınık olarak duruyor iseler büyük domuzun baktığı yönde 30 adım sayılmalıdır. Define genellikle mirastır. Ya aile reisinin yada bir yöneticinin altınlarıdır.

domuş işareti kafası
domuz burnu
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. ugur dedi ki:

  Merhaba elinde kabartma Akrep işareti olan varsa bana ulaşsın

  1. Mehmet dedi ki:

   Ugur bey nasil ulasacaz

  2. Anonim dedi ki:

   Ugur bey bende çok güzel yerler var ermeni yerleri benim numaram 0531911

  3. Anonim dedi ki:

   Var kardeşim nasıl ulaşalım sana

 2. Anonim dedi ki:

  Slm ugur bey elimde oyuk akrep işareti var ama mezar taşının alt bölmesinde ilgilenmek istersen.5335467

 3. Anonim dedi ki:

  Ben dede kıral mezarı var ilgilen mek isteyen varsa arasn 0541 621

 4. ismail dedi ki:

  değerli dostlar kayada gözleri kuyruğuna bakan sigara paketi büyüklüğünde kabartma duran vaziyette tek domuzun hazinesi nerededir

  1. Kemal dedi ki:

   Bana ulaş 05314860486

   1. Anonim dedi ki:

    Ustam bende bir kayaya oyma domuz başı var bu ne anlama gelir

 5. Anonim dedi ki:

  Çiftleşen domuz ne anlama gelir

 6. Anonim dedi ki:

  Kayaya oyma domuz kafası ne anlama gelir bilenler yorum yapsın lütfen

 7. Anonim dedi ki:

  Kim var

 8. Hasan kuzucuoğlu dedi ki:

  Arkadaşlar yan yatmış domuza benzeyen bir taş var omuz tarafında iki tane oyma var bu işaret neyi anlatıyor

BİR YORUM YAZ