Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Yengeç Define İşareti ve Anlamları

Yengeç tehlike işaretidir, genelde yılan karşıtı olarak kabul edilir, yılan tılsım yengeç ise tılsım olmadığı kesin olmakla birlikte dinsel hiç bir bağı yoktur, yengeç akreple benzerlik gösterebilir.  Bazı medeniyetlerde avcılıkla ilişkilendirilirken bazılarında ise zehirli gömülere resmedilmiştir. bu bazen tuzak şeklinde algılanabilir parası saf som altından oluşmaktadır. suya yakın yerlerde kaya aralarında arama yapılması gerekir. basit vlf dedektörler ile kolayca alınabilir derinlikte parası vardır, dikkat etmeniz gereken altınların üzerinde zehir olup olmadığıdır buna önlem almadan altınlara dokunmamanız tavsiye edilir.

Yengeç Diğer Anlamı: Çeşitli yengeçler vardır, bunlardan bazıları;  pavurya, çingene yengeci, çalpara, üçgen yengeçler, kara yengeçleri ve dev yengeçler. çingene yengecine bazın çağanoz denir işte para yengeci bunlardır.  birde dev yengeçler vardır onların parasını almak defineci işi değildir, defineciler o paraya ulaşsada çekmekle bitiremez.

Yengeç Diğer Anlamı: Yengeç çözümünde yengecin yol gösterici olduğunu unutmamak lazım, bazen defineye giden yolu bazende son noktayı gösterir, gömü yengeç yanında yada yakın çevresinde değil mutlaka belli mesafede olur.

Yengeç Diğer Anlamı: Yengeç av tanrıçasının sembolü olduğu için avı gözetler şekilde tasvir edilir. yengeç olan yerden define gömüsü mutlaka görünür olmalıdır. gömü yerlerini kıskaçlar mutlak gösterir, dikkatli bakın kıskaçlar nereyi gösteriyorsa para oradadır.

Yengeç Diğer Anlamı: Bir idogram olarak pek çok uygarlıkta farklı amaçlar için kullanılmıştır. Ancak bu çeşitlilikte tek ortak yön tehlike ve dikkat noktasıdır. Aynı zamanda tılsım ve büyü kullanılan bir alanı da temsil eder. Eski kabalistlerin birçoğunda bu durum çok açıktır. Büyü yapılmış bir alan içerisinde bir suyun bulunması akrep ve yengecin doğasıyla özdeştir. Bu itibarla işaret çözümlenirken akarsu, göl, bataklık veya havuzun araştırılması kaçınılmazdır.

Tehlikenin çok yakın olduğu imajı da verilmiş olabilir. Yengeç sembolü ile gömü – define – saklan-tının değirmen arkları içinde olabileceği bilinmektedir. İşaret büyük ise ve üzerinde istavroz (aile putu) varsa bu durumda işaret bir kapak olabilir.

Tam olarak cesareti sembol-ize etmektedir gömüye ulaşmak isteyen kimsenin cesaretli ve güçlü olması gerekir. malı zehirli yada tuzaklı olup alacak kimsenin ellerine ve ayaklarına dikkat etmesi gereklidir. tuzaksa ayaktan zehir ise elden zarar verir şekilde tasarlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ