Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Papaz Define İşareti Papaz Kafası

Mağara içinde 3 papaz işareti  papazların biri iri yapılı değeri orta ve 3. sü sadece kafası mevcut. iri yapılı papaz yan bakıyor. sol elinde bir kandil, sağ elinde bir istavroz.  istavrozun yanında bir aslan işareti oymadır,  ve de aslanın yanında bir ustura işareti vardır buda tuzaktır.

Orta boylu papaz bu mağaradan dışarı bakıyor. baktığı yönde yanmış bir manastır ve kıç kıça yatan öküzleri görüyor.

Üçüncü papaz kafası iki çocuk eli görüyor,  çocuk eli bir balık ve bazı harfler tutuyor,, papazların arasında  3 direkli gemi işareti direğin biri kirik.. mağaranın içindeki aslan kapıdır] içeride 7 civcivli tavuk mevcuttur.

Papazlı mağaranın doğu kısmında 2 yılanlı ve 7 halkalı mağara mevcut, bu halkalara katırları bağlıyorlardı, burada bir bakır mevcut, mağara içinde 2 de çember var buradaki yılanın kuyruğunda birde istavroz, karşısında 12 civcivli tavuk var, Dışarıda mavi suyla kaplı birde göl var, gölün içinde 2 güvercin  11 civciv, batısında ise 48 adımda 1 civciv tavuğun kanatları altında bu aslında bir tıpadır, buradan bolca müjde alınır.

Güvercinlerin renkleri siyah aslında güvercin değil kaya siyahtır buna kara kaya deriz, tam karşısında birde beyaz kaya olup civcivli tavuk, daha batıda 117 adımda kuyruklarında istavroz olan 2 yılan vardır. Bu gölün yanında dev bir ağaç vardır, 4 adım doğusuna bak buradaki kayada işaret vardır, kayanın altında gömü dikkat et burası güneşin vurduğu yerdir. Ayrıca papazlı mağaranın batısında yarim saatlik bir yolda toplu halde taslar var [ yığma ] bir de büyükçe kaya bu kayada mum tutan 3 kız resmi ayni kayada bir istavroz ve de bir çember [ daire ] işareti [ oyma ] buradan 15 adımda kazarsan deri ile sarılmış bir kitap bulursun.  Kızların doğu istikametinde bir kartal kafası oyma, burada tastan ve tuğladan işlenmiş bir Bizans duvarı göreceksin.

Kartal kafasının altında eski Türkçe bir takim yazılar göreceksin işaretin daha aşağısında kayalık var yukarısında ise kırmızı mumla tıkanmış bir delik bulacaksın, kartal kafasının altında bulunan kayalıklarda bir giriş var,, kazmadan girişi tespit edemezsin.  Bu girişi tespit ettiğinde rahatlıkla içeri girebilirsin burada tuzak yok , giriş tüneli yaklaşık 40 adımda 3 koridora ayrılıyor ve de bu tünellerin her birinde bulunması zor olmayan 3 oda var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ