Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

İstavroz Define İşareti ve Anlamları

1- İstavroz yemin işaretidir,  yemin ederim ki burası son noktadır.  bu bazen son bölgedir, son bölge ve son nokta farklıdır, istavrozun tüm kanatları eşitse son noktadır para bulunduğu kayada olma ihtimali vardır. fakat bu çok az ihtimaldir mutlaka istavrozun bir kanadı uzundur uzun kanada doğru git mal oradadır. çok uzak değil.

2- Mezarlık alanıdır,  bu bölgede bolca yuvarlak oyma varsa buranın mezarlık alanı olduğunu anlarız,  mutlaka vardır,  istavroz büyük mezarların yanıdadır mezarlar kuşkusuz tılsımlıdır.

3- İstavroz işareti aile putu ve haç  bunlar anlamdaş işarettir hepsi tılsımlıdır, haç bunların en büyüğüdür uzak mesafe verebilir, aile putu ise aile gömüsü yada mezarlığı olduğunu anlatır,  her şekilde bir topluluktan bahseder, istavroz ise bunların biraz düşüğüdür bireyi ve son noktayı ifade eder.

4- İstavroz zirve kayanın tam ortasında tüm kolları eşitse üzerine su dökülür, daha sonra gölge yap eğer değişiklik oluyorsa mal bu kayanın içindedir. İstavrozun bir diğer adıda çarpıdır, çarpı ve istavroz aynı şeydir.

5- Yılan ve civcivli tavuk  yanında istavroz varsa müjdenin habercisidir, müjde alınır lakin ana malı almak kolay değildir çünkü tılsımlıdır.  Ana para yılan yada tavuk çözülerek bulunur.

6- Dikkatli bak istavrozun bir kanadı uzundur, uzun kanada doğru git paranın üzerine çıkacaksın, tam nokta bulmak istersen uzun kanadı ölç 1 cm si 1 adım olarak hesapla yürü geldiğin noktadan parayı alırsın.

7- İstavrozla yuvarlak oyma aynı kayadaysa bu mezardır çokta büyüktür, kayanın altına ve  7-10 metre çevresine bak mezar buralardadır içinden bolca mezar eşyası çıkar. dikkat edin izinsiz define kazısı yapmayın.

8- İstavrozu kır parayı alırsın yalandır istavrozun içinde para falan yoktur işareti kırıp zarar vermeyin yazıktır.

9- Kaya üzerinde bir meşale resmi yanında ise bir güllü istavroza varsa gül kenarında tek bir hazan yaprağı gülden ayrıdır. Bu kayanın taşı sert bir taş olup burası aslen bir mezardır.

10–  Yol boyunca on iki tane dikili taş vardır. Bu taşların birinde istavroz işareti altında bakraç altın vardır. Sol taraf kaldırım köşeli patika tepeye doğru çıkar, çok dardır.  bu patikanın bittiği yer kazılınca bir kemer çıkacak  içi doludur.

istavroz define işareti, son nokta

İstavroz İşareti, Diğer Tecrübeler

Diğer adı çarpı olarak bilinen bu işaret mezarlık alanındaysa bu mezara yakın olduğunuzu anlatır, Bazen sınır bölge, bazen mezarlık bölgesine giriş yaptınız, bazende son nokta anlamına gelmektedir. haç işaretinden farklı olarak daha küçük defin işlemlerinde kullanıldığı düşünülmektedir, haçla ortak noktası her ikisi de tılsım dediğimiz koruma amaçlı yapılmış işaretlerdir.

Tüm kolları eşit olan bir istavrozun gömüsü kayanın kendisinde olma ihtimali vardır, bir kolu uzun olan istavrozların uzun kolunun yön verdiği düşünülmektedir. isatavroz olan bölgede bolca yuvarlak oyma varsa burası mezarlık alanıdır, en değerli mezarlar istavroz olan noktalardaki mezarlardır.

En çok mezarlık alanlarında olur hemen yakınında mezar vardır, bak hangi kanadı uzunsa mezar hemen yanda uzun kanat tarafındadır, istavrozu kır içinde para var yalanına inanmayın işareti kırmayın. içinde para falan yok bu haç işaretinin bir çeşitidir çoğu anlam haçla benzerlik gösterir.

Çarpı ( X ) Çarpı işareti son nokta olarak açıklansa bazı tecrübeler bunun her zaman aynı olmadığını göstermektedir. Sebebi ise, çarpı işaretleri üzerinde yapmış olduğumuz çok ayrıntılı çalışmalardır. Yön verici ve hedef şaşırtan yanıltıcı işaretler vardır. Dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise, çarpı işaretine yönlendirmiş bir önceki işaretin çarpıya zıt tarafında araştırma sürdürülmelidir. Bunun haricinde ise, çarpı işaretinde farklılık gösteren uçları istikametlerinde ve ters istikametlerinde araştırma yapılırken, mağara olabilecek kayalara dikkat edilmesinide önermekteyiz.

Başka bir görüş: istavroz işaretleri mezarlık alanlarında kullanılır. bazen sınır bölge bazende son nokta anlamına gelir. arazinin durumuna göre anlamı değişebilir. yanındaki işaretler çözüm için size yardımcı olacaktır.

istavroz

Tam olarak şu şekildedir.

1- Sınır bölge

2- Mezarlık alanı

3- Son nokta

4- Uzun tarafına git

5- Burası tılsımlıdır

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    ben bunlardan bırsey anlamadım bır ıstavro z ıkı yanında sıyah boyayla yapılmıs ıkı lale anlamı nedır

  2. Anonim dedi ki:

    X altta torbasi var nedir bu

BİR YORUM YAZ