Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Kabartma İnsan İşareti Anlamı

İnsan işareti kabartma ise kesin kaya mezardır, çevreye iyi bakın kaya mezarı bulursun.

İnsan işareti kabartma ise kesin kaya mezardır, çevreye iyi bakın kaya mezarı bulursun. birden fazla kabartma insan varsa burada çok fazla kaya mezarı vardır hatta burası nekropoldür.

İmsan kafası varsa varsa bu krallığın sembolüdür çevrede yine üst düzey mezar vardır. insan kafasına iyi bakın gözlerine bakın gözleri takip edin sizi mezara götürecektir.

insan kabartmalarının yanında çocuk kabartması varsa bu aile mezarıdır bu mezarlar kabartmaların görüş açısında olur arka tarafında değil ya önünde yada sağ ve sol çaprazda olur oraları araştırın.

insan işaretinin kolu varsa kola dikkat edin el ucunun gösterdiği tarafa bakın orada mezar arayın,

İnsan işareti kayalık alanda değilse düz alana bakın orada yığma yer vardır, normal zeminden daha şiş duran yerlere bakın, genelde düz ova şeklinde gibi görünür fakat bu düzlüğün birde hafif şiş duran yeri vardır tıpkı küçük tümülüs gibi düşünün.

İnsan kabartmaları tam boyda ise yanında yazılar varsa bu kral figürü anlamına gelir burada kral mezarı vardır. kabartmanın hangi medeniyete ait olduğunu anlamak için giysilerine yada tasarım sanatına bakın bu şekilde hangi medeniyet olduğunu anlarsınız. Başında taç ve benzeri krallığı andıranlar genelde hitit kabartmasıdır.

kabartma işaretlerin gömüleri derin olmaz, insan kabartmasıda aynıdır. genelde yüzeye yakın olur. kabartma adam ile kabartma kadın birbirine çok benzemez, kadınlar çoğunlukla parayı verir adamlar ise mezarı verir.

Her kabartmanın mutlaka değeri vardır, kabartma ayrı bir sanattır bunu ancak uzman heykeltıraşlar yapabilir bu kadar emek verilmiş bir sanatın ona göre definesi vardır. yabana atılacak işaret değildir, çok değerlidir.

İnsan kabartması yanında aslan yada kartal varsa kesin kral mezarıdır. insanın ve anlanın yönü ne tarafsa o tarafa gidin en az 100 metre gidin, kartal içinde aynıdır kartalda daha fazla gidebilirsin bazen 200 metre kadar olur.

İnsan kabartmalarının çoğunda el ve kol vardır, kol V yapmış şekildedir, elin gösterdiği istikametle gözlerin baktığı yer farklıdır. tıpkı sağ eliyle sağdan gelen misafirlere sol tarafa buyurun der gibi pozisyon vardır. kısacası burada baş sağa bakarken, el sol tarafı gösterir işte bu gömü elin gösterdiği taraftadır.

İnsan kabartmasının elinde asa yada başka bişey varsa şifre budur. burada yine ele bakacağız. asa tıpkı çoban değneği gibi yukarı gösteriyorsa o zaman asanın gösterdiği tarafa bakın o tepeye çıkın yer orasıdır.

İnsan kabartmasının bir sağında birde solunda 2 çocuk kabartması varsa bu aile kaya mezarıdır. çok odalı kaya mezardır. ilk oda büyük mezar, bu büyük odadan diğer odalara kapı vardır, dikkat edin ilk oda en büyük olandır diğerleri bundan kısmen küçük şekilde tasarlanmıştır.

hitit kabartması alttaki ilk resimde gördüğünüz gibi diğerlerinden çok farklıdır. bunlar çoğunlukla medeniyet süslemesidir. defineyle pek alakalı değildir. fakat diğer roma ve yunan kabartmaları ciddi gömünün habercisidir.

İşte son resimdeki kabartma mükemmel işarettir, elindeki sopayı takip edin aradığınızı bulursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ