Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Boğa ve Koç Define İşareti Anlamı

Koçları neredeyse her medeniyet kullanmıştır,  bizim Türklerin mezarlarında bile koç sembolleri bulmak mümkündür. Hatta koç denince akla eski Türk mezarları gelir. Türkler dışında birçok antik toplumda belirgin bir şekilde öne çıkan koç, yaygın kullanılan sembol olmuştur: kararlılık, ve liderlik sembolüdür.

Koç bütün halde heykel ise genelde Türk mezaralarını temsil eder, eğer koç başı ve bu koç başının yanında oyma yada benzeri haç işaretleri varsa bu Hristiyan mezarıdır.

Boğa bir kral mezarı için resmedilirken koçlarda buna rastlamak mümkün değildir, koçlarda gücü ve liderliği temsil eder fakat kral mezarları için kullanılmamıştır.

Boğa bütün halde gerçekten dana şeklindeyse bu kaya mezara işarettir, eğer boğanın sadece başı varsa bu öküz başı olarak yorumlanmalıdır. burada yığma mezar aranabilir. genelde tümülüs höyük şeklindedir.

Çeşme yakınlarında koç işareti varsa burada kolay alınabilir bir müjde vardır, çeşme yalağında yada yakın çevresinde mermer bir taş olur bu taşın altında bir miktar müjde bulunur.

koç varsa koç makası varmı diye arayın, makas bulursan makas hangi yöne gideceğini anlatır. o yönde bir çatal vardır  bu çatalda iyi para vardır.

Koç kesin şekilde erkek işaretidir, bu tam erkektir; erkek gibi erkek olduğu için koç işareti ile sembolizme edilir.

Koç boğadan daha yaygındır fakat boğa mezarı daha değerlidir.  boğa mezarından çıkacak eşyalar saymakla bitmez,  koç boğanın yarısı bile değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ