Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

L O ve M İşareti ve Anlamları

L Define İşareti

L işareti çözümünde ilk önce L nin uzun tarafını ölçer kısa ile çarpar uzun tarafa doğru gidersin.  Bu nasıl yapılır; l harfinin uzun tarafı 10 cm kısa tarafı 5 cm ise 10 x 5= 50 şimdi bu 50 yi 50 metre olarak hesaplanmaz 50 arşın olarak hesaplayacaksınız. 1 arşın 70 cm olduğuna göre 50 arşın 35 metreye tekabül eder. kısacası uzun tarafı ölç kısa ile çarp  ne çıkarsa çıkan rakamı arşın olarak hesaplayıp uzun tarafa doğru git.  Burada şu kolaylık vardır arşın ortalama 1 adıma eş değerdir adımlarınızı ortalama 70 cm ayarlayarak  arşın ölçüsünü kafanızca ayarlayabilirsiniz. vardığınız yerde ne bulacağınızı söylemek biraz zortduk onu ancak kazdıktan sonra görebilirsiniz.

O Harfi Define İşareti

O harfi  en net para işaretidir parası yüklü değildir ama 1 adamı ihya etmeye yeter.  O harfi yanında başka işaret yoksa para bulunduğu kayada saklıdır.  yön veren işaret varsa takip edin, bakın o harfinin olduğu kayada başka işaret yok deyip hemen kayayı kırmayın sizin göremediğiniz çok küçük işaretler olabilir mesela küçük bir çetnik bile işarettir buna çok dikkatli bakmayınca göremezsiniz.  Birde o işaretlerini halka ve daire ile karıştırmayın onlar farklıdır, O işareti direk O harfi olması gerekir yunan alfabesindeki omikron harfi para budur.

M Define İşareti

M harfinin sayısal karşılığı 40 tır 40 arşın çevresine bakılır.  Bazen zirve noktaları verebilir  yada doruk nokta yani bitiş noktası; mesela bir dağın bittiği yada bir yolun bittiği nokta gibi.  Ayrıca m harfi yanındaki en küçük çetnik yada başka işaret sizin gideceğiniz mesafeyi değiştirebilir bu genelde 40 ın yarısı yada çeyreği şeklinde değişir. M harflerinde genelde sikke çıkar 40 runni sikkelerin habercisidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Erdem dedi ki:

  Bende bir ters L isareti ve altinda bir kanal var yardimci olabilirmisiniz

  1. Levent dedi ki:

   Aynısı bendede var at BANA bende sana aticam 5394064096

 2. Anonim dedi ki:

  Bende opol busekilde bir yazi var kayada nedemek yarfimci olutmusunuz

BİR YORUM YAZ