Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Kaplumbağa Define İşareti ve Anlamları

Kaplumbağa mitolojide bilgeliği temsil eder,  Ahlaki ve olgunluk açısından toplumda yer edinmiş kimselerin mezarlarıdır. üst düzeydir, saygındır. mezarlarında her türlü eşyalara rastlamak mümkündür.

Kaplumbağa varsa, kaplumbağanın baktığı yönde delikten murçlar olup 1 bakraç parası vardır. Kaya kaplumbağa varsa bunun üzerinde istavroz yada halka işareti aranır, kaya kaplumbağalar bölgenin açık alanında olur her yerden görünür, kaya kaplumbağanın malını alacağın yerden bakarsan kaplumbağayı yine görürsün.

Kaplumbağa düz ova tipi arazideyse kaplumbağanın karşısında öbek tam görünür, taş yada mucur öbeğin altı mezardır mezarı zengin mezarıdır.

Kaplumbağa sırtında kabuk  şekilleri belirginse çözüm kabuklarda aranır, bu en zor kaplumbağadır bunların çözmek parasını almak çok zordur.

Kaplumbağa sırtında kare oyma varsa bu oda mezardır bunun mezarı tam karşıda en fazla 100 metrede olur.

Kaplumbağa azda olsa bölge işareti olarak yapılmıştır, yukarıda sayılanlardan sonuç alınamamışsa burada bir dere olup olmadığına bakılır, dere varsa kışın akar yazın kurur dere olması lazım. dere boyunda başka işaretler ile eşleştirilip çözüm uygulanır.

Kaplumbağa mitolojide bilgeliği temsiz eder,  genelde bilge insan mezarları bulunur.  mezara ancak bilgisi yüksek insanlar ulaşabilir.

Kaplumbağaların hepsi bir değildir, küçük kaplumbağa, büyük kaplumbağa birde kaya kaplumbağa olur, kaya kaplumbağaların parası kayanın altında olabilir, bu müjdedir ana para karşıdadır.

kaplumbağa eşkiyalar tarafından çok kullanılmamıştır, genelde mitolojik hikayelere dayalı sistem vardır, kutsal, bilge, statü yüksek olarak tanımlanır.

Kaplumbağa yanında dere varsa burada tümülüs olabilir, tümülüs genelde kaplumbağanın arka tarafında kalır dikkatli şekilde çevreyi koloçan edersen tümülüsü rahatlıkla fark edersin.

Kaplumbağa önünde oyma varsa bu kesin mezardır, oyma ile kaplumbağa arası ölçülür 1 cm si 1 adım olarak hesaplanıp kaplumbağanın ağız tarafına doğru gidilir.  burada şuna dikkat edin oyma tam önündedir fakat kaplumbağa biraz yana bakıyordur burada hem oymaya hemde kaplumbağanın baktığı yere gidilmelidir.

Kaplumbağa uzun yaşayan hayvan olduğu için insanlarında uzun yaşayanları kaplumbağa ile ilişkilendirilmiştir. 90 yaşını geçmiş her bireyin mezar başına kaplumbağa yapılıp ona saygı gösterilirmiş.

Sade yapılan kaplumbağa mezar işaretidir, sırt kabukları belli olan kaplumbağa  paradır, parası sağlamdır, kabuklardaki sistemi çözmeden parayı almak zor olur. işin uzmanından destek almalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  ben erhan bir kaplubağa kayadan işaret buldum

 2. erhan dedi ki:

  kaplubağa nasıl çözülür

  1. Anonim dedi ki:

   Bükaplumbaga kaya ve ayaklar açık yurur vazyette sol gozu gorunur

 3. Beytullah koç dedi ki:

  Bi kaplumbaga kaya var yardimci olabilirmisiniz

  1. Anonim dedi ki:

   normal bir kayadan yapılmış kaplumbağa gördöm ününde üç tane mezar var.

  2. Anonim dedi ki:

   Parçaladığın kaplumbağa mı

 4. Metehan dedi ki:

  Dik bi dağın en tepesinde en ucunca iki tane kapaklı kaya mezarı var biri önceden açılmış dieri hala duruyor üstü horosan harcı bizim gücümüz yok açmaya bir iki kere denedik açamadık açabilicek olan varsa görüşelim detaylı bi şekilde konuşalım.

 5. Anonim dedi ki:

  Bir kablumbağa var ayaksız boyun hizasında 7 santim derinlikte oyma var ağız dan oyma 40 santim Aralık var karşı tarafın da yaklaşık 40. 50. Metrede büyük bir kayada oyma var yardımcı olursanız sevinirim

 6. Anonim dedi ki:

  KAPLUM BAĞANIN ALTINDA CIKAN 8 YUMURTANIN ANLAMI NE

BİR YORUM YAZ