Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Tabanca Define İşareti Eşkiya Paraları

1- Şelalenin arka kısmında 1 hançer hançerin altında 1 tabanca ve kursunu istavroza doğru bakar vaziyetteyse istavroz son noktadır.

2- Seğende iki çakmaklı tabanca birisi mağaraya diğeri dereye bakıyor. derenin başında arkta putlar var putların içinde 4 okka külce oski platin , karşıdaki tepede derenin kenarında bir çınar bu çınar 3 çataldır yanından su çıkar. orada 2 çanta oski suyun başında horasan içinde oradan 4 adın altında meşin heybe ile çerkes kaması ve 2 namlulu çakmaklı pistov var .

3- El işareti var elin alttan iki parmağı kapalı yani bir tabanca yapar gibiyse buda tabanca işaretidir. 200 adım ilerisinde bir delik taş vardır bu taşın 4 köşesinde delikler olup her delikte 20 adet altın vardır.

4- Girerken deliğin ağzında bir put var. İçeriye girdikten sonra sol tarafta bir payton resmi var. Oradan döneceğiz kanaraya. Onun yanında iki çakmaklı bir tabanca var. Sergene namluların birisinin ucu üst kara taşa diğer namlunun ucu değirmeni işaret eder.

5- Dere içinde kaynak başında ki taş üzerinde bir tabanca resmi varsa, akar su birinci taşı ve ikinci taşı da yalayarak üçüncü taşı dolanır değirmene, değirmenin karanlık oluğuna iner. Dolandığı taş üzerinde bir haç resmi vardır. Bu haçın altında 40 adet gümüş para var. Değirmenin karanlık oluğu taş olacak ve zerinde kahve değirmeni resmi olacak. Değirmenin odasının iki duvarı dört kayadan olup kiriş atılan ağaçların yerleri tavan oyma olacak değirmen odasına 3 basamak ile çıkılır. Basamakların altına bakarsan 3 adet tabanca vardır. Biri rus diğeri Osmanlı diğeri ise bulgardır namluları altın işlemedir. Değirmenin karanlık oluğuna 9 basamak merdiven ile çıkılır bu merdivenlerin 8 tanesi kudretten biri yarım değirmen taşındandır. Bu yarım değirmen taşı altında 27 okka altın meblağ vardır.

6- Babanın elinde çift borulu kubur tabanca varsa burada birde karaca işareti aranmalıdır, karaca yakınlarında pekmez tavası parası 140 okka’dır. Dikkat edin burada birde yazılı platin vardır. Paranın içinde PLATİN KROKİ 14 yerdeki paranında habercisidir, bütün paralar aynı civardadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ