Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

İngiltere’deki Su Şirketlerinin Su Bulma Çubuğu Kullanması ?

İngilteredeki su firmaları boruyu ve boru patlakları bulmak için boşluk ve su bulma çubukları kullandıklarını itiraf etti.

İngiltere’deki 12 su şirketinden 10 tanesi, bilimsel kanıt bulunmamasına rağmen hala su bulma çubuk uygulamasını kullandıklarını söylüyor.

Şirket Denetleyicilerinin yaptığı açıklamaya göre orta çağ uygulamasının hala kullanılıyor olmasını ilginç bulduklarını açıkladı.. Bunu sahte bilim olarak kabul ettiklerini söyleyen denetleyici modern uygulama kullanılmasını aksi durumda şirketlere ceza kesileceğini söyledi.

Şirkette çalışan eleman şirket mühendisini elinde L çubuklarla görünce bu olayı bloğunda yazması sonucu denetleyicilerin harekete geçtiği ve 12 şirketin 10 tanesinin bu yöntemi hala kullandıklarını gördü. Denetleyicinin bu sistemin bilimsel bir açıklaması olmamasına rağmen neden hala kullanıldığını sordu, Soruya yanıt veren şirket bu yöntemin iyi kullanılması durumunda yeni yöntemlerden daha başarılı olduğunu söyledi.

Bazı şirketlerin cevabı oldukça ilginçti,

Leeds Üniversitesi biyoloji uzmanı Christopher Hassall şöyle dedi: “Bu bir teknik değil, büyü.”

Sektör ticaret organı Water UK’in sözcüsü Water UK, açıklaması ise hepsinden ilginçti. “Su şirketleri her sene sızıntıyı saptamak için milyonlarca sterlin harcıyor. 1990’lardan sonra su bulma çubuk kullanımı artması sonucu maliyetin 3/1 oranında düştüğünü belirtiyor. Bu işin gayri resmi yoldan yapılsada milyonlarca dolar gereksiz giderlerin önüne geçiyor”.

Boşluk çubuk kullanıcıları ise şirketlerle yaptığı anlaşmalarda taahhütleri nasıl verdikleri konusunda nihai bir karar yok, şirketlerle yaptığı taahhütleri yerine getirmeyen herhangi bir çubuk kullanıcısı mali bir cezayla karşı karşıya kalmıyor..

Çubuk araştımasını ilk yapan yazar.

Su bulma çubukları Alman yazar Georgius Agricola tarafından madencilik üzerine 16. yüzyıldaki bir tez yazısında kaleme alınmış. Bazı çubuk kullanıcıların su değil metal cevheri kütleleri bulmaya çalıştığını iddia etmiş.

Çubuk kullananlar ise Büyücülük yapıp iblislerle iş birliği içinde oldukları , fizikte yer altındaki suyun metal çubukları nasıl hareket ettireceğini açıklayan bilinen bir etkisi yoktur. Bu sadece bilinmeyen bir fizik kanunu olarak yorumlanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ