Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Surfer 3D Haritalama ve Uzman Görüşleri

Surfer 3D özelliği ile verilerinizin etkileyici şekilde 3 boyutlu görüntüsünü elde etmenizi sağlar. İstediğiniz yüzeyi oluşturmak için renk bölgelerini, bağımsız X, Y, Z ölçeklendirmeyi kullanın. Herhangi bir eğim veya dönüş açısında ortografik veya perspektif projeksiyonlarını ve farklı X, Y ve Z çizgileri kombinasyonlarını kullanın.

Verilerinizin en çarpıcı reklerle süsleyebilir, isterseniz siyah beyaz sade bir tonlama yapabilirsiniz. Surfer programında renk seçeneğinde sınır yoktur.

Haritadaki, X, Y ve Z çizgilerinin herhangi bir kombinasyonunu görüntülemek için kullanın. Bu haritayı oluşturmak için bir USGS SDTS DEM dosyası kullanıldı ve X ve Y çizgileri için renk bölgeleri tanımlandı.

Surfer Uzman Görüşleri

GMT (Grapher) jeofizikciler tarafından kullanılan en yaygın ücretsiz yazılım paketlerinden biridir. Bana göre yeni başlayanlar GMT kullanmalıdır.

Ancak sadece kontur veya ızgara yüzeyini hesaplamanız gerekiyorsa, Surfer’i de kullanabilirsiniz. Fakat Surfer ücretsiz değildir.

Diğer seçenek, yüzey enterpolasyonu gibi özel uzantıları kullanarak herhangi bir ücretsiz GIS paketini (QGis gibi) kullanmaya çalışmaktır.

Bu durumda CBS’nin temel avantajı, bilgilerinizi mevcut coğrafi bilgilerle birleştirebilmenizdir, Ancak jeofizik için yeterli olup olmadığından emin değilim.

Diğer uzman: Surfer değil GMT kullanmalısınız Örneğin çeşitli harita projeksiyonları için modüller içeren mükemmel bir programdır.

Ayrıca: SURFER, Cep telefonlarıyla daha fazla sörf yapmamızı sağlayacak yeni bir uygulama oluşturması durumunda surfere olan ilgi artacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ