Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

İbrik Define İşareti ve Anlamları

İbrik su saklama kabıdır ibrik definesi mutlaka suyla alakalı olur, en yakın pınar çeşme bizim 2. işaretimizdir. buralarda mutlak suretle leğen taşı aranmalıdır, para leğen taşının altında olur.

İbrik 2 kollu ise  kaldırım bir yol dereye iner vaziyettedir, yolun bitiminde iki kaya bulunur. Bu kayanın birinde leğen vardır. Bu leğene yakın dokuz lokmalı zincir işareti mevcuttur. Buradaki tepenin doğusunda büyük bir mezarlık vardır. mezar yatır mezardır.

  • İbrik yakınlarında pınar çeşme varsa oraya inin para çeşmenin arkasındadır; eğer sarnıç varsa para sarnıcın içindedir. Sarnıca girdiğinizde hangi yapı taşında olduğunu ibrik gövdesindeki murç izlerinden anlarsınız. Dikkat edin ibriğin gövdesi ile sarnıcın tasarımı aynı olmalı eğer öyleyse malı buldunuz demektir.

Diğer anlamı: Eğer ibrik eski ev çevresinde ise bu evin çevresinde el ayak yıkanan yatay bir taş vardır üzeri tıraşlanmış aynı sunak taşı gibi tek taş görürsünüz mal bu taşın altındadır, bu taş evden çok uzak değil giriş cephesinde eve yakın yerde olur.

Diğer anlamı: İbrik: Su veya gölet kenarlarındaki taşlara çizilmiş İbrik figürü su kenarında ve genelde çizilen taş çevresinde para olduğunu ifade eder. Ama bu para büyük değildir. Eski ermeni evleri cephelerinde, çeşme kenarlarında yapıldıklarıda görülmüştür. İbriğin genellikle ucu yön vermiştir. Gömü hemen yakınındadır.

Diğer anlamı: ibriğin su akan kısmı ölçülür ibriğin ucunun gösterdiği istikamette ve ibriğin ucunun kalınlığı kadar derinlikte uç kalınlığı çıkan cm x 10cm dir.

Diğer anlamı: ibrik mezar taşındaysa bu mezar ermeni mezarıdır, genelde ermeni mezarlık alanlarında olur, bazıları lahit üzerindedir. dikkatli bakarsanız burada birden çok lahit bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ