Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Define Nedir, Definecilik Nasıl Yapılır

Define saklanmış yada gömülmüş sahibi olmayan değerli eserler anlamına gelmektedir.

Defineci ise Önceden saklanmış eserleri bulmaya çalışan insandır. Bu işte başarılı olması için mutlaka bilir kişilerden destek alması gereklidir. Bilinçsiz defineci define bulamadığı gibi araziyi köstebek yuvasına çevirir.

Definecilik Nasıl Yapılır

Definecilerin en büyük hatası ekonomik kazanç elde etme telaşıyla başta kaya figürleri olmak üzere halk arasında anlatılan hikayelerden etkilenerek var olduğu sanılan haritaları tarih boyunca bulmaya çalışmıştır. bununla beraber gerçek define işaretleri yoluyla define aramaktansa hikayelere dayalı define arama çalışmaları gerçekleştirmektedir.

Gerçekten define bulmak için bize gerekli olan define işaretleridir, define işaretleri define saklama anındaki kayalara oyma ve kabartma şekilde yapılan şifreleme yöntemidir. Sakladığı varlıkları, değerleri hazinelerin gömüldüğü noktaları belirten bu şifreleri define sohbeti forum sayfamızdaki ustalarımız çözerek define yeri tespit edebilmektedir.

Günümüz defineciliği düşünülürse dedektörsüz define bulma neredeyse hayal denilecek kadar zordur.  definecilerin bilinçsiz kazıları sonucu arazi köstebek yuvasına dönmüş bu saatten sonra dedektörsün define bulmak imkansız hale gelmiştir. dedektör teknolojisi çok şükür eskilere göre baya ilerlemiş işi bilen biri çok rahat çorbasını çıkarmaktadır.

Define aramak için devletten yasal izin alındığı takdirde sadece işaretleri okuyarak define yerlerinin tespit edilmesi yeterli olmaktadır. Tespit edilen yerlerde gerekli aramaların yapılması için dedektör desteği almamız şarttır. Fakat define arama cihazı maliyetli bi iştir, bu sorunu çözmek için devletten cihaz tedarik edilip edilmediğini araştırmak gerekir,  ediliyorsa yeni cihaz almaktansa devletin cihazlarını kullanmak daha mantıklı olur. devletten kazı izni alınarak yapılan kazılarda en  sıkıntılı durum çıkan eserlerin değerleri müze tarafından verilmesidir. Çıkan eser değeri 1 milyon olabilir fakat müze görevlisi eksper bu esere 200 bin tl biçebilir. böyle bi durumla karşılaşırsanız mutlaka itirazda bulunun.

Define Cinleri ve Tılsımlar

Evet arkadaşlar defineciliğe başlamışsanız bilmeniz gereken en önemli konuda cinler ve tılsımdır. Özellikle kazı esnasında cinlerin insan bedenine nüfus etmesi sonucu  bireylerin normal karakterleri dışına çıkarak olması gerekenden çok daha sinirli yada garip tavırlar sergileyebiliyor. Kişinin sinir sistemine sızarak çok daha sinirli, asabi ve güvensiz tavırlar sergilemesine neden olur, eğer sizde define kazarken yanınızdaki arkadaşlara güvenmiyor onlardan sürekli şüphe duyuyorsanız sizde cinlerin kontrolü altındasınız demektir. Hiç kimse para için adam öldürmez fakat define bulma esnasındaki öldürmeler cinlerin insan beynine nüfus etmesi onları olduğundan farklı kişiliğe büründürüp arkadaşını öldürmesine sebep olur. Sizlerde define kazarken mutlaka Kuran’dan ayetler okuyup takva sahibi bireyler olmaya çalışın cinlerin size hükmetmesine izin vermeyin.

Gerçekte defineciliği profesyonel olarak yapan bir çok kişi var; cidden definecilik oldukça karlı ve tercih edilebilir bir iştir.. Sizde definecilik yaparak para kazanmak isterseniz önce define yeri tespit edip sonra yasal izin alarak  bu işe başlayabilirsiniz.

Konuyla alakalı daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak isterseniz define sohbeti forum sayfamıza kayıt olup define, definecilik, define işaretleri, cinler ve tılsımlar, define dedektörleri, antik paralar hakkında sorular sorabilirsiniz, define sohbetinde sadece sorularla yetinmeyip dilerseniz başkalarının sorularına cevap vererek sizde bilgilerinizi bu ortaklaşa kullanılan defineciler topluluğunda paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ