Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Güneş Define İşareti ve Anlamları

Güneş işareti varsa yarım ay arayın,  ayı bulursanız uzun hilalin istikametinde kapalı mağara vardır, yada güneş vurmayan kaya aralığı, buraya gidin yüklü miktarda hazinesi vardır.

Güneş işareti olan yere şafakta gelin güneşin ilk vurduğu yere bakın orası define yeridir.

Güneş her zaman hedefe kilitlenmiş halde tasarlanır, güneş parası hem günün saati hemde mevsime göre hangi yöne gideceğinizi anlatır.  gün dönümlerine dikkat edin, güneş işaretlerinde gün dönümleri çok önemlidir. gün dönümünde güneş doğarken ve batarken güneşin yanında olun olanlara şahitlik edin.

Güneşin çevresinde ışın çizgileri varsa bu çizgileri bir bir inceleyin, içlerinden çok uzun çizilmiş olanlar vardır.  uzun çizilene bakın saat sabah 10 da güneşe denk geliyorsa doğru yöndesiniz demektir.

1- Tepeye doğru 2 güneş, 1 yarim ay, 2 günesin arası 135 adim ve de bu arada bir başka kayada bir genç kadın resmi varsa eşkiya parasıdır.

2- Güneş define işaretidir, bazı güneşlerde  saat vardır saat kaçta güneşe doğru gideceğin bellidir.  mesela saat sabah 9 da güneşe doğru bakarsan define yerini görürsün.  bazı güneşin paraları genelde saat 10 ve 4 güneş istikametinde olur.

3- Güneşin ilk vurduğu yere bak para oradadır. yakında mağara varsa mağaraya gir içeride ışık vuran yer olması lazım bu her zaman vurmaz yılın belirli günlerinde vurur o zamanı denk getirirsen parayı alırsın.

4- Güneş içerisinde yüz varsa bu güneş son işarettir parası güneşe yakın olur, güneş kenarlarında ışın görünümü verilmiş çizgiler varsa dikkat edin bu çizgilerin hepsi aynı uzunlukta değil çizgiler arasındaki mesafede aynı değildir işte bunlar gizli şifrelerle doludur çıplak gözle inceleyip çözümlenmesi gereklidir. siz yinede uzun olan çizgi taraflarına bakmayı unutmayın.

5- Sembol olarak Hitit medeniyetine ait, Mitolojik semboldür, tapınak ya da kral veya kral ailesine ait mezarı yansıtır. Diğer medeniyetlerde yine mitolojik olarak kullanılmıştır.

6- 2 güneş var arası  3 adımsa ortası mahzendir mahzen büyüklüğü  3 kısı yatacak kadardır buda eşkiya parası olup posta soygununun gömüldüğü yerdir.

7- Yarım güneş bulursan güneşin ilk doğduğunda vurduğu alana odaklan. özellikle  kapalı alan yada kayalık yerde, güneş ışıklarının az olduğu alanlarda (yoğun gölge) güneş ışığının vurduğu yerde araştırma yapılacak.

8- Güneş  gömüsüne işarettir. Gömü ifade ediyorsa doğuya bakmak gerekir.  göz ile güneşi karıştırmayın. Yarım güneş Taç sembolüdür. Ayrıca kraliçeye işarettir. Bu sembolün sırt tarafında yani batı yönünde bir mağara girişi aranmalıdır. Tencere büyüklüğünde bir taşın tıkaç olarak kullanılması muhtemeldir. Bu taşın bulunması girişin bulunması demektir.

9- Güneşin batı tarafında kör bir pınar olmalı, bu pınarın önü düz ova arkası boz tepedir, kör pınarın sağında beyaz mermer taş vardır, altında bir miktar para olup esas para pınarın güney yamacındaki çatal taşın altındadır.

10- Güneş işareti ne zaman güneşle yüz yüze gelirse yön orasıdır, gittiğiniz yerde ana kayanın gölge yapan yerini bulacaksınız para oradadır.

11- Mitolojik semboldür, tapınak ya da kral veya kral ailesine ait mezarı yansıtır. Diğer medeniyetlerde yine mitolojik olarak kullanılmıştır.

12- iki güneş  40 adım üstte değirmen,  güneşler  yontma bir kayada  resmi bir birine 3 adım mesafede olacak. Burada pop martin değirmeninden 5 saat doğusunda karagöz – kara göl – balıklı dere- buzluca eşkiyanın 39 adamının öldüğü ve yüklü katırlarının yuvarlandığı yerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ