Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Köpek ve Köpek Ayak İzi Define İşareti

Köpek işareti sergen kayalıklara bakıyorsa sergen kayalıklar arasında el girecek yarık vardır.  sergene elini sokacaksın bir pistov çakmaklı tüfek 2 put birde ana harita vardır. dikkat edin bu çok aranan eşkiya parasıdır.

Mağarada içinde köpek varsa burada 2 de put olmalıdır,   putlar köpeğe bakar köpekte putlara bakar vaziyettedir. köpeğin içinde az miktar para ile kroki vardır, aynı mağaranın içinde çete başının odası olacaktır burası darp hanedir, tüm altınlar burada toplanır. buda eşkiya parasıdır.

Köpek Diğer Anlamı: Köpek varsa köpek ayak izi de vardır arka ayak izleri malın yerini verir, burada birde şeytan masası olup bu masa paraya nişanlıdır. Köpek ile tilki tamamen farklıdır tilki kurnaz köpek evcil hayvandır tilkinin malı dünya üzerinde günahkar olarak yaşamış kişilerin köpeğin ise daha oturaklı kişilerin malını temsil eder.

Köpek Diğer Anlamı: Yunan figürlerinden birisidir. Genellikle mezarlarda ve stellerde bulunmazlar. Köpeğin işlenişi mermer üzerinde ve duvarda pek nadirdir. Daha ziyade yerde yatan sabit kayalarda oyma ya da kabartmadır. Oyma işlenişi daha sık rastlanan olup, Yunan kültüründen Bizans kültürüne doğru sarkan bir simgedir.Gözleriyle ya da bu belirlenemiyorsa kafasıyla baktığı istikamet mezarın olduğu yöndür. Çoğunlukla 3 ila 7 adım arasıdır. Eğer köpek tamamen dört ayağı açık sere serpe yatıyorsa burası mezardır. İçinde armağan olup olmadığı bilinemez. Zira bu motif sadece dini inanıştan kaynaklanan bir uygulamadır. Çevrede sevilip sayılan yaşlı insanlar için ölümlerinin ardından işlenir.

Başka bir görüş: Bazı medeniyetlerde mezar başına heykel şeklinde yapılır, mezar koruyucusu olarak bilinmektedir, mezarın içinde yüklü miktarda meblağ olduğu için köpek bekçi olarak koyulmuştur.

Köpek Diğer Anlamı: Oyma işlenişi daha sık rastlanan olup, Yunan kültüründen Bizans kültürüne doğru sarkan bir simgedir. Gözleriyle ya da bu belirlenemiyorsa kafasıyla baktığı istikamet mezarın olduğu yöndür. Çoğunlukla 3 ila 7 adım arasıdır. Eğer köpek tamamen dört ayağı açık sere serpe yatıyorsa burası mezardır. İçinde armağan olup olmadığı bilinemez. Zira bu motif sadece dini inanıştan kaynaklanan bir uygulamadır. Çevrede sevilip sayılan yaşlı insanlar için ölümlerinin ardından işlenir.

Köpek el işareti ile birlikteyse malı derindir, en az 5 kişinin malı bir yerde olup 14 kişi 14 gün çalışmayınca alamaz.

Köpek Ayak İzi

Köpek izi eşkiya işaretidir, değirmen, sofra taşı, mağara, pınar, çeşme gibi gömü yerlerine nasıl gideceğinizi anlatan yön işaretleridir.  köpek izi olan yerde her bir işarete rastlamak mümkündür bunların hangisi izlerle bağlantılı anlamak ona göre çözümler üretmek gerekir.

Diğer anlamı: Definecilikte kurt ve köpek patisi izleri, eski yunan figürlerinden bir tanesi olup mezarlıklar veya mezar steli adı verilen anıt taşlarda bulunmaz. Daha çok bir kayanın üzerinde kabartma şekiller biçiminde bulunurlar. Kurt ayağı izleri nadiren de olsa duvarlarda da kullanılmıştır.

Diğer Anlamı: Köpek patisi, o bölgede bir define kapağının bulunduğuna işaret eder. Bazen de bir mezarın girişinin olduğu yeri gösterir. Köpek genelde sadık bir hayvan olduğu için ölünün yanına gömülürdü. Köpek ayağı izi, ölünün beraberinde en sevdiği ziynet eşyalarının beraberinde gömüldüğünü sembolize edebilmektedir.

Diğer Anlamı: Pınarın üç merdiven, taşlarında  köpek izleri varsa.  karşısında 366 rakamlarına dikkat edelim. 366 rakamı buradadır. Burada birde köpek budu vardır, köpeğin iki ön bir arka ayağı var.  arka ayağı ve bir budu hazineyi gösterir vaziyettedir.

Diğer anlam: Köpek ayaz izi varsa ileri doğru devam edin 2. ayağı bulursun tekrar devam edin 3. ayağı bulunca alt resimde gördüğünüz gibi kanal vardır, kanal yoksa tırnaklara bakın tırnakların hepsi öne bakarken biri çapraz bakar,  siz çapraz bakanı takip edin paranın üzerine çıkacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  slm dere yatağında kaya üzerinde bir kaç işaret var ise bu ne anlama gelir

  1. Mesut dedi ki:

   Dik bir taşin özerinde küpek ayak izi var bir tektir mağaranin icinde ne anlama gelir

 2. Anonim dedi ki:

  Bir kaplumbağa üzerinfe üç oyma var bu kaya kaplumbası ne anlama gelmektedir

  1. Dursunali dedi ki:

   At izi köpek yanyana ne anlam taşiyor bilen varmi 05464829934

 3. Anonim dedi ki:

  Horasan harcı çıktı ne anlama gelir

  1. Anonim dedi ki:

   At izi kopek izi birbirine karisti

 4. Mert dedi ki:

  Ters ve ısaretı ve 5 adet köpek ayak ızlerı ne anlama gelır

 5. Kazim dedi ki:

  Köpek oturuyor önünde 3 çukur işareti ne anlama geliyor

 6. Anonim dedi ki:

  Kaya üzerinde oyma kopek ayak izi var ne anlama gelir

BİR YORUM YAZ