Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Bizans Haç İşareti

Haç işaretinin Bizans haçı olduğunu düşünüyoruz sizin görüşleriniz nelerdir ustalar.

haç define işareti yorumlar

haç define işareti, çatal ayaklı

haç olan kaya
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 19 YORUM
 1. Sedegor dedi ki:

  Hangi il burası?

  İkinci resimdeki haç daha aşağıda

  İlk resimdeki haç aynı dağın yukarısındamı

  Arasındaki mesafe ne kadar

  Aynı mevkidemi bunlar

  İlk resimdeki Haç yönü Güneymi – Doğumu

 2. Feda dedi ki:

  2.hacın icini sizmi temizlediniz?iki hac arasindaki iliski mesafe yön bilgisini de ekleyin

 3. Aramış39 dedi ki:

  2. resimdeki haç sonradan yapılma. orijinal değil. ilk resimdeki haçın alt taraflarının resmi varsa yükle. geriden ve geniş açıl olursa daha iyi olur.

 4. Pscyhe dedi ki:

  Ilk resimdeki hac tunelden gecisli bir odadan bahsediyor…bosluk tespiti yapjn cihaz veya cubukla..derece olarak yuksek bir din adaminin mezari..dikkarli olun buyuk ihtimal tuzaklidir.ikinci resim temizlediyseniz bisey diyemem ama yeni isaret gibi gozukuyor..arkadaslarin isaretledigi yer uygun gorunuyor giris ihtimali olabilir..bu isaretler genelde kilisenin oldugu alanlarda olur cevreyi iyi kontrol edin yada tarihcesine bir bakin mutlaka bu bolgeye yakin kilise olmasi lazim.

 5. acgöz dedi ki:

  bana bi hayvan figürü var gibi geldi ama üstadlar bi baksin hac işaretini göremedim nedense

 6. Anonim dedi ki:

  burda guzel bır mezar var lakın bu yamacı
  karsıdan gorecek bır resım karesı olsa cok guzel olacak yuzeysel olarak
  gorsem belkı bırseyler cıkarırız

 7. Pscyhe dedi ki:

  Daire icine aldigim yerlerin yakin fotolari lazim isarete benziyor..carpiyla isaretledigim alanlarda bosluk kontrolu yap.tasin altinda isaretledigim alan dizili tasmi kontrolu lazim.carpiyla isaretledigim kayaninaltindaki toprak alanda bosluk tespiti yap mezar veya giris icin uygun alan gozukuyor.bu resimle yorum bu kadar oluyor buranin daha detayli cevre resimlerini eklersen eger gorduklerimizi isaretler nokta atisi yapariz.

 8. Pscyhe dedi ki:

  Unutmusum okla isaretledigim alanida tikla bakalim bosluk sesi alabilecekmisin..

 9. kaptan 28 dedi ki:

  üstad sen epey bilgilisin Evet yakınlarda kilise var. yıkılmış durumda çatallı haç için yaptığın yorumda giriş muhtemelen nerelerde olabilir. selamlar

 10. kabakburgiba dedi ki:

  evet işaretler güzel.yılan ve kartal,kilise,kuyu varmı kontrol şart.çünkü kuyudan odaya gidecez.kuyuyu kilise çevresinde ara.kartal baktığı yerde yığma,tümülüs,karşı zirveye bakacan.yılan bi mağaraya gidecek.ama bunlar zor işler.seni aşar gibime geldi.değirmen nerede,şu kaplumbağada varmı acaba.bide bu vatandaşların mezarlığı olacak. 3 gense yaşadın.en basiti bu.yaşlı ağaçlara iyi bak. 3 olan ne var iyi araştır.

 11. Kafkaslı dedi ki:

  onun ikisite tümülüs haçı yada çok iyi iki tane kaya oyma mezar der bunun başka açıklaması yok o bölge
  biri küçükdiğer büyük iki tümülüs der

  sırtı işarete ver karşıda ne var bak derim

 12. kabakburgiba dedi ki:

  arkadaşlar bu tip işaretlerde en boy ölçülerini mutlaka alın.yanına bide yönlerini yazarsanız daha mantıklı cevaplar alacağınızı umuyorum.

 13. Anonim dedi ki:

  bence kuyu var

 14. kaptan 28 dedi ki:

  kartal nerde ustam ben göremedim ?

 15. kaptan 28 dedi ki:

  mezalarr kilisenin neresinde olabilir?
  bu haç lara sırtını verince karşıdaki dağdaki kayalıkta bir oyuk var
  onuda resme ekliyorum. haçlara arkanı dönünce bu oyuğu görüyosun ama epey uzak arada vadi var
  mezarlar haçlara nekadar uzaklıkta olabilir?

 16. Anonim dedi ki:

  Kaya altında haç çıkarsa bu doğru yerdesiniz demektir bu dos doğru yemin işaretidir bu mezar 2 katlı olup 1. mezarın altında giriş kapağı vardır, kapak kaldırıldığında 7 basamaklı merdivenle inilir 3. basamak tuzaklı-dır, dikkat burada kaval kemiğinizi kırabilirsiniz. tuzağı bertaraf edip girersen 1 oda dolusu variyet le karşılaşırsın.

 17. Anonim dedi ki:

  Büyük haç varsa burada zirve tepe vardır bu tepeye put dağı denir. Put dağının tepesi kadın memesi gibidir. dağın yarma yapan yerinden altına girilir. Giriş kapısı üzerinde murçlanmış tabiattan olma büyük bir kaya vardır altı giriştir. İç odalarda kazanlar, siniler, tepsiler, ev eşyaları, heykeller ne ararsan vardır. buradaki ayrıntı haç put haçı değildir ama dağ put dağıdır buna dikkat edelim.

 18. Anonim dedi ki:

  Kanatları içe yada dışa bombeli haç işareti yine sık karşımıza çıkan türlerdir bunlarda yakın bölgede mezar olduğunu anlatır, yatay kolları alt alta 2 adet olan haçlar ise kubbe yada papalık sembolü ile alakalıdır, 8 kollu haç ise günah çıkarca haçı olup eşit kollara sahip haçlar ise hemen arkasında mezar anlamındadır. Haçlar arasında en tehlikeli olanı ise daire içine alınmış haç işaretleridir biz buna daire içinde haç deriz bu haç diğerlerinden farklı olarak din adamlarının mezarlarını temsilen yapılmaktadır bulunduğu yer ciddi şekilde tılsımlı olup özellikle gün batımından sonra çalışma yapılması tavsiye edilmez. burada şu notu da unutmayalım tüm haçlar tılsımlıdır en güçlü tılsımların başında gelir, 2. sırada ise yılan işareti gelmektedir, yılan tılsımından çok kişinin canının yandığını biliyoruz haç bundan daha tesirlidir, eğer aynı kayada yada aynı bölgede hem yılan hemde haç varsa oradaki malı almanız neredeyse imkansızdır.

 19. Anonim dedi ki:

  İKİNCİ RESİM NET ANLAM NEDİR

BİR YORUM YAZ