Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Dikdörtgen İçinde Haç ve Ok İşareti Yorumlar

üstatlar ben bu işe tamamen kızımın tedavi masrafları için girdim. elimdeki yerleri bulabilmek için Eskişehir ayazında dağ taş 300 km den fazla yol yürüdüm tek başıma. maalesef çaresizlik insana çok şeyi yaptırıyor. bu en garanti gördüğüm yer. nokta tespiti yapabilirsem borç harç ruhsat almayı bile düşünüyorum. makine kiralayacak veya satın alacak durumum yok. bölge analizi şöyle:

dağlık bir arazi 8 km kare yakınlarında ciddi malzemeler çıktığı konuşuluyor ve bu bölgede yurt içi ve dışından ciddi ekipler araştırma yapıyor. ormanlık arazi içinde kayalık bir bölge. yakınlarında aslanbaşı olan 2 çeşme varmış köylüler kırmıs. aşağıda dere var. derenin kenarında mağara olabileceği söyleniyor ancak kayalar yapı itibariyle mağara olabilecek özellikte değil. bu benim tahminim. derenin yanında düzlükte var derenin çatal olduğu yer de var. Başka mağara girişleri de var, gördük diyenler var ama bilemiyorum.

kayalık tek alan burası. yaklaşık 100 – 150 metre aşağısından dere akıyor. balyozun ucundaki okun tam ters istikamette. pek çok şey tamam ama aşağığdaki V, ters V ve yan duran V nin anlamı nedir.? yukarı sağda haç işareti var. haç işaretinin yanında misket büyüklüğünde bir oyuk var. işaretlerle ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

yorum

yukarıda sağda haç işareti var var yazmışım. resimdeki gibi solda bu işaret yanlışlık olmuş…

yorum

peki bu çeşme mermerden mi yapılmış biliyor musun ?

yorum

hayır üstadım yığma taş o bölgedeki kayalardan yapılmış… dağdan dereye inen yamaçlarda. öğrenebildiğimiz kadarı ile aslan başları derenin kenarında mağara girişi var dedikleri yere bakıyor. aynı yerde zaten derenin kenarında düzlük bi alan var.

yorum

kızına Allah’tan acil şifalar diliyorum,
Hak Teala kimseyi evlatlarıyla sınamasın inşallah …

Çevreyi iyi analiz etmişsin belli, fakat biz burada var olana yorum yapmalıyız.
Bu kayadaki işaretler çoban işi değilse; ki olduğuna ihtimal vermiyorum,
fakat medeniyet işi de değil, eşkiya işi yüksek ihtimal.
Çevrede bolca mağaradan da bahsediyorsun, bu da tezimize destek veriyor.
Elimizde bir harita da olmadığına göre, mantık yürüterek hedefi aramak gerekiyor.
Önce dört tane ok çizdim fotoya, bunlar ana yönleri mi işaret ediyor ?
İkinci olarak işaretler çerçeve içine alınmış, yani hedef dağınık değil,
tek nokta bulmamız gerekiyor.
V’ler 3 yönü işaret etmiş fakat dördüncü eksik,
dördüncü işaret sağ yönü gösteren olmalı, kayanın sağındaki gibi.
O zaman şöyle devam edelim;
sağ yöne baktığında dikkat çeken ne var, başka bir kaya, bir tümsek, bir ulu ağaç vb. ?
Çevre fotoğrafların varsa bunları da ekle…

yorum.

Üstadım Allah razı olsun. Evet senin koyduğun 4 ok ana yönler. sağ tarafta dikkat çeken bir yapı yok. sağ taraf güneye bakıyor. balyozun ucundaki okun 8 – 9 metre gerisinde değişik bir kayanın altında çarpı işareti bulduk. işçilik yapmadık yasak olduğu için lakin çarpı işaretinin olduğu yerde toprağın içinde içinde aten yakılmış yarım küp duruyor. burasının volçanın yeri olduğuna dair ciddi bilgiler var. bu arada çoban yapısı değil en az 20 yıldır orada ve oradaki köylüler daha uzun zaman önce çalışmış bişey çıkaramamış. bizim tahminimiz aşağıdaki dere boyu eşkiyanın geçiş üssü. bariz belli dağların arasından dere boyu o bölgedeki köyleri dolaşıyor.

yorum

aslanın baktığı yer önemlidir.. bir işaret olarakta gösterilebilir.. o mağaranın vurgun yeme ihtimalide var yalnız.. bu kadar bariz işareti es geçmemişlerdir diye düşünüyorum.. fakat bu bir yanıltma yöntemi olarakta kullanılmış olabilir.. bölgenin resimlerini atman gerek ki sana daha fazla yardımımız olsun.. ( özellikle şu mağara olamayacak yerleri birde biz görelim )

yorum

üstadım pazar günü bölgenin fotoğraflarını atacağım. günlük 2 iş yaptığım için zamanım olmuyor. mağaranın vurgun yeme ihtimali benim kanaatimce yok, el – sebep, araba büyüklüğünde kayalar yuvarlanmış aşağıya. işçilik yapılmış ama girişi bulamamışlar. bariz belli. benim naçizane tahminim horasan harcını karmak için dereden su aldılar girişler kaya ile kapalı. dolayısıyla kapattığı yer önemli. orayı bulmaya çalışıyorum. mağara olamayacağı yerleri tek tek göndereceğim. hafta içi gidebilirsem yine gönderirim. balyozun ucundaki okun tam ters istikameti dere yatağı, aslan başlarının da kırılmadan baktığı yer aynı. köyün yaşlılarından bunu öğrenebildim. balyozun ucundaki okun önündeki çizgi dereyi gösteriyor olabilir. kasıtlı olarak ters yapılmış olabilir mi..

yorum

Arkadaşım eşkiyanın işine gerçekten akıl sır ermez.
Bu kare işaret mahzen olabileceği gibi mağarayı da veriyor olabilir.
Mağaranın bir köşesinde mezar+ malzemesi yanında demiş olabileceği gibi,
sağlı sollu açılır kapakla girilebilen mahzen de demiş olabilir.
Yani hayal gücümüzü de işin içine katmamız gerekiyor.
Ama önce hedefin yönünü doğru tahmin etmemiz lazım.

yorum

işretin 50 100 metre çevresinde her taraf boşluk veriyor. kaya yapısından mı yoksa gerçekten aşağıda boşluk mu var kestiremiyoruz. üst üste binmiş kaya her yer.. ama mağara dediğimiz yerler buranın arası 100 150 metre mağara girişi tahmin ettiğimiz yer işaretin aşağısında dere yatağına 5 10 metre kadar.

Arkadaşlar Allah cem i cümlenizden razı olsun. Site hangi saatlerde yoğun oluyor bilmemekle beraber yorum bekliyorum..

yorum

ok işareti her zaman ters yönü verir.. mağaradan girildiğinde yukarıdaki boşluk ile arsında bir temas olabilir .. koridor gibi.

yorum

üstat tam söylediğin gibi… bizim tahminimiz de o. bi arkadaşım yaşlı bir ustaya sormuş (Ermeni asıllı olduğunu söyledi bilmem doğru bilmem yanlış) mağaradaki malzemeyi alın çıkın size ziyadesiyle yeter. mağaranın içinde mahzene giden koridor var yukarıda mahzen var orada o kadar çok malzeme var çıkaramazsınız demiş ne derece doğru bilemiyorum.. V , Ters duran V ve yan duran V ile ilgili yorumunuz nedir?

Taştaki işaretler çok eski görünmüyor yakın dönemde yapıldıklarını anlıyoruz.

Ermeni işine benziyor.

Orada sadece > Eksik onu da bulduğunda hexagram oluşacak.

Burada şifrelenmiş bir yön tarifi var. Ayrıca beklentiniz gibi bir emare ile karşılaşmayacağınızı düşünüyorum.

Bol şans dilerim.

 

bu resmin üstü çizilmemiş hali var mı acaba ? o çizgi güney batı mı oluyor yönleri yazarmısın pusulaya göre ? dere bu işarete paralel ve düz mü geçiyor ? dereyi geçtikten sonra arazi nasıl düz mü tepelik mi ? tepe yada yükselti var mı varsa 3 tane mi ? çeşme yönlere göre bu işaretin neresinde ? ( çeşmenin yeri noktanın olduğu yere uyuyor mu , yönü tutuyor mu )

yorum

kayalık bölge küçük bir uçurum var üstadım. derin değil ama yine nereden bakan 50 metre uzunluğunda 15 metre derinliğinde. sağdan ve soldan arasına giriş var. ben ilk defa orada bir mağara girişi olabilir mi diye şüphelendim ama kayalar katman katman mağara olmaya müsait değil. ayrıca fotoğraflarını göndereceğim.

yorum

işaretin sağtarafı tam güney. balyozun ucundaki ok güneybatı. bölge tamamen meşe ormanları. bi bakıyorsun 20 30 50 metrekare düzlük, bi bakıyorsun ağaçlık. tepelik ve düzlük her yerde var. hatta yığma taşlar var üzeri örtülmüş ama onları köylüler tarla temizlerken yığmışlar. bazı ağaç öbeklerinden şüphelendik hep hayalarız üzerinde ama onlardan da sonuç alamadım. daha önce söylediğim gibi işareti 180 derece ters cevirirseniz ok dere kenarını gösteriyor. dere uzayıp giden iki dağın arasında vadinin içinde ve işretten 150 metre kadar aşağıda. çeşmelerden birisi işarete göre kuzey doğuda kalıyor. diğer çeşme işarete göre birazcık daha kuzeyde. bir kere daha söylemekte fayda var üstatlar, kırılmış olan 2 çeşmedeki aslan başlarının baktığı yer ve balyozun ucundaki işaretin tam tersi aynı noktada kesişiyor. dere ince uzun gidiyor vadinin içinde bir yerde çatal yapıyor. önceden de yazdığım gibi bir yerde de kenarında düzlük var. 15 – 20 metrekareli bi alan dereden 40 cm yüksek dümdüz çimlenmiş. yanında kayalık başlıyor. o kayalıkta mağara girişi olduğunu söylediler ama çok inandırıcı gelmedi..

yorum

Kardeşim bu işaretlere yakin bir yerde mağara var mi ?

yorum

var olduğu söyleniyor , onu arıyoruz ama araba büyüklüğünde kayalar kapatmış. girişini bulamıyoruz.

yorum

Bana kapatılmış değil lazım

yorum

bu işaretteki bütün kenar çizgilerini ölç ustam , oku ölç, murç izinin orta çizgiye ölç , okun uçunun murç deliğine ölç, bütün ölçüleri not al ustam, sonra işaretten dereyi, çeşmeyi , şüphelendiğin noktaları adımla , bakalım ölçülerin hangisi , adımlarınla uyuşacak , yavaş yavaş bulmacaları birleştire birleştire çözülebilir burası ve bol bol foto çek kroki çiz.

yorum

Kardeşim bu Dış çizimi iki oda mahzen diye düşünüyotum. Mezar odasi olabilir mi ? kuvvetle muhtemeldir. Velakin haç murç izi tamamda alt taraftaki semboller adım sayısımı veriyor yönmü şaşırtmacamı var onun içinden çıkamadım. Sana nacizane bir tavsiyem var. Resimde belirttiğim yönlerde 3 – 9 – 70 adim say belirttiğim rakamlarda boşluk bak. Diğer ustalarım daha iyi bilirler.

arazinin fotoğraflarını da paylaşacağım sizlerle… bana müsaade edin arkadaşlar. sabah 4 ‘te işe gideceğim akşam 5 ‘te başka bi işe gideceğim biraz dinlenmem lazım. Herkese İyi geceler. Allah Razı olsun..

yorum

söylediğin adımlara bakıp fotoğrafda çekerim gerekirse sağ olasın kardeşim..

Slm burda iki çeşme senin dediğin var birde pınar olacak biliyor musun iki çeşmenin arasında dur arkana yada önune bak mesafesi önemli değil pınar varsa şöyle araziyi anlayalım yaş li ağaçlar varmı.

yorum

üstadım ormanlık alan olduğu için ağaç çok ama yaşlılar çok tespit edemiyoruz çünkü meşeler hep hastalanmış ancak öyle 100 150 yaşlarında ağaç yok. en yaşlı ağaçlar 1. çeşmenin yanında onlar da kurumuz zaten. orman içi her yerde yağmur ve kar sularından küçük pınarlar var aşağıdaki dereye iniyor. belli bi pınar var mı bakmam lazım

yorum

aslan başı ve çeşme hususunu anlamadım ben

yorum

İşaretin yakınında iki tane eski çeşme var. Bu çeşmelerde aslan başı seklinde heykel gibi bir süsleme varmış kırmışlar hemde her ikisinide. hepsini köylüler kırmış

yorum

Çeşmenin yanındaki kurumuş ağaç dediğin benim aradığım ağaç kaç adet çeşmenin yanında yaşlı kurumuş ağaç var mesafeleri ve yönleriyle birlikte krokileri yaparsan sana yardımcı olabilirim ancak iki çeşmenin mesafesinde önemli

yorum

bence ok yönünde 4 odalı mezar var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. muhammed dedi ki:

    merhabalar abiler ben bindölde işaret gördüm ama makinam olmadığı için çıkartamadım bana yardımcı olun
    görmüş olduğum işaretler önceden ermenilerin yaşadığı yerde abiler ok işareti yan ayana olan iki adet taş yığmasına bakıyor yığmalarla okun arasında kücük dere var ama kurumuş ve ok işaretinede bakan istavroz (haç) işareti var istavroz (haç) işaretinin de karşımıza aldığımızda bizze göre sol kolu sağ kolundan alt kolu üst kolundan uzun ben çözdemedim yardımcı olun bana

BİR YORUM YAZ