Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Bu Kaya Horasanlı mı

ilk işaret yılan veya kaplumbağa kafasına benzeyen kaya onun 200 mtre kadar uzağında kurbağa şeklindeki kaya ve 10-15 metre kadar yanında ilk fotodaki resim oldukça büyük bir kaya temizleyemedim. Ama baltaya benzetenlerde oldu. dördüncü resim buradan farklı bi yerde

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 17 YORUM
 1. Menderes dedi ki:

  buradakiler yön veren işaretler ince kanallar falan seni buraya gönderen gerçek işaretler var fazla uzak olmaz onlar neydi.

 2. vi_coactus dedi ki:

  Şahsi Görüş;
  DoğaLLıktan başka bir şey görünmedi.!

 3. KORKUT dedi ki:

  ilk foto önemli temızlseydın daha net gözükürdü

 4. husel dedi ki:

  ilk işaret yılan veya kaplumbağa kafasına benzeyen kaya onun 200 mtre kadar uzağında kurbağa şeklindeki kaya ve 10-15 metre kadar yanında ilk fotodaki resim oldukça büyük bir kaya temizleyemedim. Ama baltaya benzetenlerde oldu. dördüncü resim buradan farklı bi yerde

 5. husel dedi ki:

  vi_coactus görüşüne saygım var kardeş ama bunlar hep dökme horasan doğal kaya değil.. saygılarımla

 6. Poseidon dedi ki:

  kurbağa nerde ben kurbağayı görmeyi çok isterim.

 7. menderes dedi ki:

  kurbağa güzelmiş sıçrama mesafesini kontrol et. tabi kayanın büyüklüğünü hesaba kat. ek olarak kurbağanın önünde dere var’mı ? bu kuru derede olabilir. kışın akan yazın kuruyan dere gibi düşün. kurbağa olan yerde birde kesme kaya varmı ona bak. kesme kayanın altına giremeyecek kadar büyüktür yandan alta doğru bakacaksın.

 8. husel dedi ki:

  ustam baktığı yönde aşağısında dere var.sıcrama mesafesine gelince 3-5 mt sonra düzlük alan bitiyor. sonrası biraz daha dik ayakta duramayacak kadar 60-70 derece meğilli.

 9. MeRaKLıı. dedi ki:

  bunlara benzer yer bende de var ama bazı arkadaşlar bunlara doğal diyor madem doğal neden kocaman kayanın parçaları kırılmı kırılmış yamaçtan aşağıya doğru akmış üstünde bir kaya altı desteklenmiş sabitlenmiş bir şekilde duruyordu.ayrıca bukayanın ön tarafı olarak gördüğünüz yerde kapalı bir kapı var gibi şuanda görünmüyor çünkü yıkıldı orası.ağaç kökleri kesiklerden içeri girmiş ve kayayı açmış. ben doğal oldunu zannetmiyorum ama ustalarımız daha iyi bilir.

 10. MeRaKLıı. dedi ki:

  husell kardeşim dere var diyorsun ben derimki dereyi iyicene konturol et hatta derenin doğdu yer daha önemli bak bakalım su kayanın içindenmi çıkıyor suyun bolluğuda önemli derenin ilginç yerlerinden varsa büyükce göleti resim çek paylaş bakalım nasıl bir dereymiş merak ettim. resimlerini bekliyorum.

 11. husel dedi ki:

  derenin yaklaşık 1 km mesafesinde derin bir gölet var yaz günleri orada suya giriyolar ama burayla alkalı olduğunu sanmıyorum mesafesi uzak. yalnız kurbaganın daha yukarıda zirvede koltuk taşı var ama ellenmiş ters kapaklanmış yönünü kestiremedim ama muhtemelen kurbağanın olduğu yere bakıyor

 12. MeRaKLıı. dedi ki:

  husel sen dere kıyılarını araştır o göletin etrafını iyicene incele 10km alanı araştır illaki başka birşeyler çıkacak dikkat et aradığın işaret belirgin olmaya bilir yada tarihten buyana defineciler tarafından yıkılmış, kırılmış veya soyulmuş olma ihtimalide var ben işaretleri 6km ileride derenin içinde buldum yılma ara derimm.ayrıca kurbağa ve koltuk taşı diyorsun hani nerdeler bi resimlerini çek bakalım ustalar neder.

 13. korkut dedi ki:

  ​araştırmaya devam et kolay gelsin

 14. husel dedi ki:

  Koltuk Kurbağanın yukarısında zirvede ama dediğim gibi ters döndürmüşler. Yönünü bilemedim.

 15. MendereS dedi ki:

  burada mezarda var gömü’de her ikisi’de ayrı yerde. kurbağanın gömüsü dere içinde dere suyu yüksek aktığında define suyun altında kalır. mezar ise son resme yakın yerde. benim görüşlerim bu yönde araştırma yapmaya değer diye düşünüyorum.

 16. husel dedi ki:

  Sizin süphelendiğiniz bölüm Resim karesinde gözüküyor mu hocam..

 17. MeRaKLıı. dedi ki:

  benim görüşüm ilk ve son resimde kayalar kesilmiş gibi bence doğal deyiller. mezar yapımında veya oda için kesilmiş olabilir mahsen veya mezar işreti ara derim.

BİR YORUM YAZ