Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Doğan, Şahin, Kartal İşareti Anlamı

Kartal Anlamı: Kartal  hükümdardır, erkekliği sembolizme eder.  savaşı, cesareti ve yiğitliği  simgeler, genelde asker mezarıdır,  Kartalın mezarı asker mezarıdır zirve tepede aranır, yada kartalın baktığı yerde ailesinin mezarı olabilir hem baktığı yer hemde o coğrafyanın zirve uç dağlar kontrol edilmelidir.

1- Kartal uçar halde ise altta 2 çatık kılıç olmalı, kılıçlardan bakın karşıdaki dağı üstünde kuş kayasını görürsün.  bu kuş kayanın yamacında küçük bir mağara yada mahzen vardır.

2- Kartal kaya var kartal süzülür şekilde yapılmışsa altta kartalın yuvası vardır. bu yuvanın altı mağara yada mahzene iner, mahzen kapısından girince bak tavanda bilek kalınlığında bir halka vardır. halka yerden 7 arşın yüksektedir. halkanın çevresinde  murç delikleri vardır.  murç delikleri paraya bakar para murç deliklerine bakar vaziyettedir.

3- Kabartma kartal bir kanadı açık biri kapalı ise aşağı düzlükte haç aranmalıdır, bu haç şelaleye yakın olmalı bu şelalenin arkasında düz kanepe şeklinde kesme kaya vardır, bu kayada v işareti olup v nin uzun tarafı sizi paraya götürür.

4- Kartal ayaklarında yılan varsa bu eşkiya parasıdır mal bulunduğu yerde olup mal toplamı 20 torbadır, bu para sadece bir kısmıdır, gerçek para kartalın baktığı yerde ortalama 100 adım git yer orasıdır.

5- Kartal kafası varsa burası giriş yeridir, giriş 1 metre aşağıdadır, biraz toprak almadan girişi bulamazsınız, girişi bulduktan sonra normal uzunlukta tünel vardır. dikkat edin tünel tuzaklı olabilir, tünel sonunda 2 oda olup her ikiside doludur.

6- Kartal zeusu simgeler, genelde savaş sahnelerinde bir kartal çıkar oda zeustur, o savaş mutlaka kazanılır, savaş sonrası buradaki uygun kayaya kartal resmedilir, bu kartalın baktığı yer kehanetlerle doludur.

7- Kartalın definesi boldur, yüklü miktarda altınların yanı sıra çokça savaş malzemesi bulunur, genelde statü yüksek asker mezarıdır, biz buna general mezarı deriz, bulunduğu coğrafyanın tek hakimi generalin mezarıdır.

8- Kartal ile aslan birbirine benzerlik göstermektedir, biri siyasi lider yani kral, diğeri askeri lider generaldir. her ikisindede definecilerin hayal bile edemeyeceği kadar mal vardır.

9- Kartal kesin define işaretidir, malı kapalı alana tuzaklanarak yerleştirilmiştir. tuzak üst tavanın çökmesi şeklinde çalışır, kartalın tüm tehlikeleri üstten gelir.

10- Kartal dik kayada ulaşılması zor yerde ise kesin yere bakar vaziyettedir, bu kartalın parası düz zeminde topraktadır, toprak 1 metre alınırsa giriş bulunabilir.

11- Kartal her ne kadar doğan ve şahinle eleştirilseler-de daha üstü bir konumdadır, statüsü yüksektir parası boldur.

12- Kartal uçar vaziyette ise karşı dağda bir mağara aranmalıdır, bu mağara kapalı mağara olup kapısı horasanla sıvanmıştır.

Doğan Şahin Anlamı

Şahin kaya varsa Şahin kayanın ortasında küçük bir mağara vardır,. Mağaranın kapısın altında kurşunla çakılı dört adet çingene çivisi vardır. Bu mağaraya 3 basamakla girilir mağara 2 kola ayrılıp yükler sağ koldadır.

Doğan Anlamı: Doğan ya da şahin yırtıcı vegörme kabiliyeti yüksektir. .Büyük ihtimalle eşkıya ya da savaş gömüleridir. Gömüsü genelde kapalı mekanlar içinde olur. Baktığı istikamet önemlidir. Şahin ya da doğan avını nasıl yiyorsa bizim de o şekilde gömüyü aramamız gerekir. Yani ayakların altına bakacağız. Sonuç alamazsak baktığı yönde araştırma yapacağız. Kesin define işaretidir aynı zamanda tuzaklıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Slm arkadaşlar bende bur yuvada şahin varhe anlama gelir

 2. Ercan dedi ki:

  Kayadan yapılmış ortalama 2 metre yükseklikte kartal heykeli var anlamı nedir kartal oturur vaziyette kafası sola bakıyo

  1. Sabahattin dedi ki:

   Birde kartal heykeli gordum

 3. Sabahattin dedi ki:

  Arkadaslar ben dagda kurt heykeli gordum tesadufen

 4. Anonim dedi ki:

  Irmakta şelaleni altarafta şahin kafası kücük bir heykel gibi yapılmış acıklıya bilirmisiniz

BİR YORUM YAZ