Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Geyik ve Karaca Define İşareti Anlamı

3 tepede topal geyik varsa orta tepenin ortasından bir yol geçer vaziyettedir, burada 40 okkalık kantar vardır. bu civarda birde kuyu vardır. kuyudan 200 metre yukarıda bir şaraphane olması lazım. bu civarda birde yazılı taş vardır. bu taşın doğusunda bir tava resmi vardır.  bu para eşkiya parasıdır.

Diğer görüş: Geyik ay tanrıçası artemisi sembol-ize eder; ağaçlar ise tanrıçanın en bilindik sembolüdür; geyik, ağaç ve tanrıça para bu üçü arasındadır, yaşlı ağaçta çarmıhın çivisi varsa burası mezardır mezar ise bayan mezarı olup içi zihniyet eşyasıyla doludur.

Yatan geyik: yatan geyik bayan mezarına işarettir bir kelebek kadar narin bakire bayanın tüm eşyalarıyla birlikte gömüldüğüne işarettir.

Diğer: Geyik ve karaca işaretleri genç asker mezarlarına tasvir edildiği sıkça görülmüştür, üst düzey olmayıp genç ve güçlü asker mezarlarına yapılan işaretler arasındadır, geyiğin boynuzları mezarın statüsünü belirler baktığı yer çok önemlidir. bazen yanında aslan ile çeşme başlarına tasvir edilir burada anlamamız gereken ölen askerin bu çeşmeden su içtiğidir.

Karaca Anlamı

Avcı karacaya nişan alır vaziyette ise tüfeğin namlusu istikametinde 13 adımda müjdesi vardır. bu para eşkiya parasıdır.

Patika yol bitimindeki çeşme  taşında karaca resmi varsa.   bu çeşmenin güneyinde bir ziynet mezarı vardır.

Karaca başı varsa başın altında bir istavroz olmalıdır. Burada birde köprü vardır, köprü 2 gözlüdür, burada ikinci gözde karaca başının olduğu yerde taş sandık ve karşı tepedeki mağara içinde geçerli meblağ karışık olarak konuldu. Karaca başı içerisinde bölgenin haritası vardır. bu eşkiya parasıdır.

3 ayaklı geyik: 3 ayaklı geyik bulunduğu tepenin doğusunda geriye 12 adım doğu yönünde parası vardır. üzerinde nişan olarak üç saç ayak ayağı taşlar dikilidir burası son noktadır .

Geyik kadınlarla ilişkilendirilmiş,  kadınlık, zarafet ve  nazikliğin sembolüdür. geyiğin boynuzları taç olarak yorumlanır, boynuzlu geyik varsa burada taç olduğunu anlarız.

geyik varsa kadın mezarı vardır,  burada birde ok atan kadın bulursanız çakıl yığını arayın, birde bu bölgenin en büyük ana kayanın altını ve çevresini araştırın burada bu kadının yüklü hazinesi vardır. taç mezarda hazine ana kayanın altındadır.

Karaca ve geyik birbirine benzer işarettir her ikiside aynı yorumlanabilir.  yatan geyik bakire prensesin mezarını simgelerken ayakta olan kraliçe mezarını simgeler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    geyik işaretin anlami

BİR YORUM YAZ