Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Eşkiya Belgelerinde Civcivli Tavuk

Eşkiya belgelerinde civcivli tavuğun geçtiği paragrafların  bir kısmını topladık, Bulduğunuz civcivli tavuğun eşkiya işaretimi yoksa eski medeniyetleremi ait anlamına yardımcı olabilir.

1- Mağaraya benzer giriş vardır kapısı batıya bakar içeri girdiğimiz zaman  sol duvarda 7 yavrulu tavuk vardır. mağaranın karısında biraz sağında 41 adım ana kayaya oyma bir kuyu vardır . Kuyunun ağzındaki kayaya bir çerçeve oyulmuştur. bu kuyunun içine tünel ile tek bir odaya girilir burada 7000 okka altın vardır. bu gömüyü yapan 8 kişi katledilip kuyuya atılmıştır. kuyu 5 kulaç derinliktedir. kuyudan tünele girilir, tünelden  2 odalı mahzene girilir. mahzenin tamamı Bizans hazinesidir.

2- Bu dağ 3 tarafı kaya kesme olup, 9 basamakla üzerine çıkarız 3 basamakla içeriye gireriz. sağ üzerinde oluk basında 9 civcivli tavuk ananın üzerinde bir civciv civcivi yılan kapacak şekilde karsısında bir kız tavuklara yem atar vaziyette. değirmen karsısında derenin öbür yakasında 10 adım oynayan ayı topaldır.ayının topal bacağından 25 adım ileride yarık kaya üzerinde ayının kopuk bacağı mevcuttur. bu kayada 5 civcivli tavuk civcivin birisi ananın üzerinde tavuğun karşısında kartal uçar halde altında 2 kılıç çatık halde, karşısındaki dağda mağara. mağaraya gireriz burası veznedar emin beyin 3. selim han zamanından istanbul soygunundan kalma 111 torba altın buradadır ana meblağ budur.

3- Orta boylu papaz bu mağaradan dışarı bakar vaziyettedir. mağara içinde 7 civcivli tavuk mevcuttur. Papazlı mağaranın doğu kısmında 2 yılanlı ve 7 halkalı mağara mevcut, bu halkalara katırları bağlıyorlardı, bir bakir mevcut. mağara içinde 2 çember mevcut, bunların yılanın birinin kuyruğunda istavroz işareti, ve 12 civcivli tavuk görürsün, bu civarda 1 civciv tavuğun kanatları altında bu aslında tıpadır, bu tek civciv bolca müjde içerir. burada birde halka işareti vardır halkayı buradan 15 adımda kazarsan deri ile sarılmış bir kitap bulursun.

4- 2 dere suyunun karıştığı yerden biraz aşağıda ana kayaya hark (ark) ile domuzluğu oyulmuş hargın boyu 12 adımdır. bu derenin Savak yerine 9 basamakla çıkılır 1. basamak kırıktır. Domuzluğa yakın sağ duvarın içinde 9 civciv ile bir tavuk, tavuğun sırtı üzerinde bir civciv vardır. sırttaki civcivin baktığı yerden bolca müjde alınır.

5- Binek taşı vardır. Bu taşın üzerine çıkıp karşıya bakınca küçük bir mağara görülecektir. Bu mağara askıdadır. Kapının yanına kesme bir yol vardır. Mağaranın kapısından iki kişi girecek genişliktedir. bu mağaranın kapısının üzerinde 6 civcive bir yılan saldırır halde, Bunların yanında bakraçlı bir kız resmi vardır. Mağaranın tavanında çatlak, bu çatlaktan sol el ile alınacak bir harita vardır, buradaki bütün hakikatlar bu haritadadır.

6- Bölgenin belirtisi saçaklı kayadır, bu saçaklı kaya altına 40 at çekilebilir. Buraya at bağlama yeridir, Yağmur yağarsa atların sağrıları ıslanır. Buranın altı taş döşemedir. Ön tarafında 30 metrelik bir uçurum var. Kayanın yanında ağaçlar var bu ağaçlar arasında bir ev kadar kaya var. Büyük malımız bu kayada dır. Bunun güney doğusunda bir avcı ve ceylan resmi vardır. Avcı nişan almış ceylan ona bakar vaziyette bu taşın önünde bir mezar var 7 heybe dolusu variyet burada taşın önünde gömülüdür. Burada 2 mağara vardır mağaraların biri açık diğeri kapalıdır. Kapalı olanın ağzı kemerle çevrilmiş olup üstünde 7 adet delik deliklerin altında kemerli olacak bu mağarada civcivli tavuk var. Altı civciv altında iki civciv sağında iki civciv ise tepesinde toplam 9 civciv bir tavuk olacak. Başındaki civcivin içinde para olup bölgenin nişanıdır.

7- Savak başı ark içinde 7 tane civcivli kuluçka tavuk, civcivlere saldıran bir de yılan işareti varsa buda eşkiya parasıdır.

8- 9 civcivli tavuk işareti görürsünüz ufak yavru anasının üzerine çıkmış bir yılan onlara saldırır vaziyettedir anasının üzerindeki yavru horasandır tek bir Bizans altını içindedir.

9- Dereden 30 metre ötede büyük bir kayanın üzerinde 3 adet istavroz işareti, 1 tavuk ve önünde yumurtası ve tavuk çanağından yem yer vaziyette ise buda eşkiya işaretidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ