Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

En İyi Derin Arama Dedektörü

En iyi derin arama dedektörlerini yazmadan önce Pulse (derin) ve VLF arasındaki farkı yazalım.

VLF 2 bobin kullanır, biri sinyali gönderir, giden sinyal metale çarpıp döndüğünüde 2. bobin bunu toplar.

Pulse tek bobin kullanır, hem gönderir hem toplar. Aradaki fark gönderme sayısı VLF den yüzlerce kat fazladır.

Değerli arkadaşlar pulse dediğin zaman ilk aklınıza gelen Almanya olması gerekir, çünkü bu işi dünyada en iyi yapan almanlardır. Bugün ünlü garret fisher fibi amerikan markaları bile pulse işine girmeye cesaret edememiştir. Daha yakın zamanda çıkardıkları pulselerin hepsi orta seviye cihazlardır. İleri teknoloji diye adlandırılan minelab bile aklı başında tek bir pulse dedektörü yoktur. minelab sdc 2300 olarak orta seviye pulse ile bu işte yerini alır.

Oysaki almanların çok ünlü bir vilf dedektör markası yoktur ama gerçek pulselerinde üreticisi onlardır.

1- Tero Vido – Alman
2- Lorenz deepmax z1 – Alman
3- Black hawk pro r3 – Alman

İlk 3 Uzmanların kullandıkları pulselerdir, hepsi Almandır.

Orta seviye olarak kabul edilen pulseler

1- Minelab sdc 2300 Avustralya

2- Garret Atx Amerikan

3- White’s Tdi Sl Amerikan

4- DETECH ssp 5100g Bulgaristan

Birde ne pulse nede vlf farklı teknoloji kullanan derin arama dedektörleri vardır.

Mesela minelab GPZ 7000 VLF veya PI yerine sıfır voltaj iletim (ZVT) teknolojisi kullanır. Bu hem vlf hemde pulsenin birleştirilmiş hali gibidir. 1 metre derindeki tek parayı tıpkı vlf dedektör gibi alır. Metal ayrım kabiliyeti vlf gibidir.

Birde Nokta Invenio vardır, Invenio yeraltı metallerinin şekil, derinlik ve boyutlarını gerçek zamanlı olarak gösterebilen dünyanın ilk akıllı dedektör görüntüleme sistemidir.

Son olarak giriş seviyesi dediğimiz pulse dedektörler vardır. Biz bunlara geveze deriz. Bunlar araziye çıktığı zaman gıyyg guyyg durmadan sahte sinyaller üretir, ötmediği bi an yoktur. Aslında gerçek sinyalle sahte sinyali ayırmasını bilen kullanıcı olsa iş yapar, millet çok bilmediğinden her öttüğünde bişey var sanıyor, bu sebepten dolayı acemi kullanıcılara pek tavsiye edemiyoruz.

Şimdi birde sahte dedektör satışına geçelim. çinde bir çok dedektör markasnın sahteleri üretildi. Sadece dedektör değil avrupada bildiğiniz ne markası varsa bir kısmının sahtesi üretildi, bunlara dikkat edip alacağınız cihazın orijinal olmasına dikkat edin.

Defineci Hikayesi

Definecilik kariyerimin ilk yıllarında, hiç el değmemiş bolca altın bulunan bir yer buldum. bu işe Minelab GPX 5000 serisi dedektörle başladım ve tüm alanlara dağılmış altınları buldum. Günlerce aramadan sonra bu bölgeyi tamamen temizlediğimi düşündüm.

Yaklaşık beş yıl sonra bir Minelab SDC-2300 dedektörü aldım ve GPX 5000 dedektörünün aynı noktada kaçırdığı birkaç altın daha buldum. GPX’in altının %90’ını aldığını ve küçük bir miktar altın bıraktığını düşünmüştüm. Herşey düşündüğüm gibiydi Minelab SDC-2300 ile yeni altınlar buluyordum.

Yaklaşık bir yıl sonra, aynı alanı yüksek kaliteli XP DEUS VLF altın dedektörü ile taramaya başladım ve SDC detektörünün kaçırdığı altınları bulmaya başladım. Tabi bu yüzeye daha yakın olan altınlardı. Burada şunu anladım Halen, her boyutta ve her derinlikte altın türünü algılayan bir dedektör yoktur.

Siz ne kadar ararsanız arayın geride daima altın kalır. Yeni teknolojik cihazlar başkaları tarafından aranılan alanlarda tekrar altın bulmanızı sağlar. Büyük küçük altın parçalar, olmak kaydıyla diğer küçük değerli metaller için her zaman yeni çıkan modellere yönelmeniz gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ