Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

U C ve D İşareti ve Anlamları

U işareti

U harfi mağara işaretidir ters ve düz duruşuna göre mağaranın yönünü, kapalı ve açık olduğunu anlatır. ters duran U harfi kapalı mağara işaretidir düz duran açık mağarayı ifade eder. U harfleri ile belirtilen mağaralar ibadet için kullanılmamıştır içeride gömü bulma ihtimaliniz yüksektir, İbadet için kullanılan mağaraların işaretleri genelde haç ve T harfleri ile sembolizme edilir. İbadet mağaralarının önlerinde 3 yaşlı ağaç bulmak mümkündür; ayrıca içeride yan duvarlarda haç, istavroz gibi dini sembollere rastlanır. ayrıca u işaretinin sayısal karşılığı 400 dür bazı u lar y işaretleri ile aynı olabilir.

C işareti

C işareti genelde hilal ve ay işareti olarak bilinir bunlar arasında ne kadar fark var henüz anlamış değiliz, anlam olarak c nin uzun tarafı gidilmesi gereken taraftır.  c yanında yıldız varsa işte bu gerçekten c değil hilal işaretidir, bunun çözümü farklıdır.

D işareti

D işareti tıpkı u gibi mağara işaretidir; aradaki fark d lerin mağaraları kapalı olur, eğer d bir harf değil kayaya oyma olarak yapılmışsa bu mezarı verir bu mezar normal mezarlardan çok daha büyük yük mezarıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ