Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Tilki ve Kurt Define İşareti

Tilki: Tilki dağda ise dağın zirvesinden bakıldığında yine doğusuna bakarsak oradan tilki tepesi görülür, batısında kartal tepesi görülür. Güneyi düz oba olup kuzeyinde acı ve soğuk pınar yaylası görülür. Tilki tepesinde bulunan taşlı bayırın çevresi kür çalılık olup çalılığın içindeki  taşın altından koca mağaraya girilir.

Bu işaret mitolojik hikayelere dayalıdır, tanrı sebepsiz yere hızla koşan tikiyi taşa çevirdiği için sebepsiz yere ölen zenginlerin mezar başlarına aynen tilki kabartması yapılır.  Eğer arazide bir tilki işareti bulursanız patika yok üzerindeki hakim tepeye bakın, Tilkinin dolu dizgin koşacağı ova şeklinde düz arazi varsa buda önemlidir, bu arazinin sonu nereyse oraya gideceksin.

Yine tilki işaretleri bazen mezar girişleri-nede yapılabilir, mezar girişlerine yapılan tilki işaretinin anlamı ise ölen kişinin genç ve zengin olduğudur. mezar içerisinde yüklü miktarda heykel ve obje olduğunu anlamamıza yardımcı olur. tilkinin domuz işaretleriyle bağlantısı olduğuda bazı kaynaklarda mevcuttur.

Tilki ölen kişinin 40 yaşından yukarıda 50 yaşından aşağı olduğunu anlatır, kişi aynı tilki gibi kurnazdır bu yüzden tilki işareti yapılır kesinlikle zengin mezarıdır.

Tilkinin malını hiç kimse alamaz onu gömen tilkiden daha kurnazdır kuyruğuna iyi bakın kuyruktan yola çıkarsan ancak mala yaklaşabilirsin ne varsa kuyrukta.

Tilki bazı medeniyetlerde kutsal hayvan olarak tanımlanır. mezarda kutsal eşyalar bulunur her biri birbirinden değerlidir. mezar tilkinin hemen arkasında yada altındadır.

tilki arkasında tavşan varsa para tüneldedir, tünel ikiye ayrılır biri sahtedir biri gerçek. dikkat edin burada 2 tane para yeri var onunda biri sahte olur.

Kurt Define İşareti Anlamı

Kayada kurt önünde delik mağara öteki kayada  önünde binek taşta kurt izi vardır. Kurt izi güney  binek taşlının 5 metre 25 santiminde ve yarım değirmen taşına benzer taşta beş tane delik vardır. Bu taşta  tam dokuz akçe altın vardır. bu para eşkiya parasıdır.

Diğer Anlamlar: Kurt bazı medeniyetlerde adak hayvanı bazılarında kurucu olarak resmedilir, kurt varsa önce bu kurdu kim yapmış onu bulmak lazım.

Emziren kurt kutsal kabul edilir soyluluk unvanı verilmiş kadın mezarını temsil eder. bu roma işaretlerinde geçerlidir, kurt yunan işareti birde erkek ise durum tamamen değişir. bu kurt kötülüğün maskesidir zengin ama günahkar insanları temsil eder.

Kurt kurt adamı temsil eder, genelde mağara kapılarında olur mağaradaki hazineler kötü kabul edilen hazinelerdir kimse alamaz.

Kurt başı varsa eşkiya işareti olup değirmene bakar vaziyettedir, değirmenin önünde kesme bir taş vardır bu taş sunak taşı gibi sofra kayaya benzer vaziyettedir. bu taştaki işaret mağaraya bakar mağaranın önünde kurt deresi vardır, bütün meblağ kurt deresinde olup mağarada saklı haritada yazılıdır.

Kurt kara taş üzerine resmedilmiş ise hakiki yer burasıdır. birden fazla yerde parası olup her biri ayrı işaretlerle nişanlanmıştır hepsi aynı bölgededir.

romulus-and-remusKurdun azda olsa köpekle bağlantısı vardır ama tilki ile uzaktan yakından alakası yoktur, tilki resmen üçkağıtçıdır, kurt tüm mitolojilerde yer alırken tilki boş beleş yaratıktır.

Uluyan kurt varsa burada en az 3 kurt daha bulunur para en silik kurdun yakındadır. kurt paraya para kurda bakar vaziyettedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Çokta siki e mk

BİR YORUM YAZ