Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Lahit Mezar Kaç Para Eder ?

Lahiti görmeden fiyat verenlere inanmayın, lahit kaç para eder diye sormak definecinin bulduğu sikkeye kaç para eder diye sormasıyla aynı şeydir. Mesela Bizans yakın tarih bakır paraları 50 TL civarındayken; arkaik dönem yunan ve lidya paraları 10 bin TL civarlarındadır.

Lahitler içinde durum aynıdır, yakın tarih sade tasarıma sahip lahitler 1-2 milyon dolarken genç roma dönemindeki işlemeli lahitler 20 milyon dolara kadar çıkmaktadır.

Yine sikkeden örnek verelim: Bir sikkenin fiyatını belirleyen en önemli faktörler arasında sikkenin basım tarihi ve nadirliği gelir. Daha sonra kondisyonu, birim, ağırlık sistemleri ve  metal çeşitleri şeklinde sıralanır.

Sikke Birimleri Örnek: Drahmi, Stater, Dareikos

Ortalama Ağırlık Örnek: Drahmi 6,1 gr. Stater 13,6 gr. Dareikos 8,35 gr. gibi.

Maden Cinsi: Altın, gümüş, elektron ve bronz (bakır) olması gibi.

Lahitlerdede durum benzer şekildedir. Bir lahit-in değerini öncelik tarih, mermer yapısı ve üzerindeki süslemeler belirler.  Özellikle süslemeler lahit-in dönemi ve ait olduğu kişi hakkında önemli ip uçları verir. Eğer bir kral lahiti bulursanız buna değer biçmek oldukça zordur.

Nasıl yukarıda sikke sınıflandırması yaptıysak lahitlerde kendi içlerinde belirli sınıflara ayrılmaktadır.

En yaygın lahit modelleri: Frizli Lahitler, Yarım İşlenmiş Lahitler, Kline lahitler, Sütunlu Lahitler, Girlandlı Lahitler, Yivli Lahitler, Tabula Ansatalı Lahitler, Klazomenai Lahitler, Sandık Lahitler, gibi bir çok lahit çeşidi bulunmaktadır. Ağırlık birimi olarak 200 kilodan 2 tona kadar yine farklı lahit modelleri vardır. bu saydıklarımızın hepsi lahit fiyatlarını belirlemede en belirgin özelliklerdir.

Burada anlamanız gereken lahit fiyatları sabit değildir, saydığımız özellikler fiyatı belirlemektedir.

Lahiti Açmayın Fiyatı Düşer

Her ne şekilde olursa olsun bulunan lahit kesinlikle açılmamalıdır, açılan lahit ciddi değer kaybeder, alıcı lahit-in içindekilerden çok bizzat açmaya para öder, önemli olan köşedeki kurşun kilitleri kendisi kırması ve içine ilk bakan kendisi olmasıdır.  Tabi bunu ülke zenginlerini bir araya toplayarak yapar, bu o koleksiyon-er için tarihi andır. Hatta bazı alıcılar lahiti açmasınlar diye esas para eden içindeki gazdır diyerek açılmasını engellemeye çalışır, halbuki gaz ne işe yarar; bu lahiti açmasınlar diye ortaya atılmış düpe düz yalandır.

Lahit fiyatları hakkında işte size en can alıcı bilgi. En değerli lahit kiliselerden çıkarılan lahitlerdir. bu lahitlerden çıkan yağ ile vaftiz edilen kişi Hristiyan toplumunda çok önemli bir yere sahip olur. o sebepten dolayı kilise lahitleri en değerli olandır. Lahit ağzına kadar altın dolu olsa bile; içindeki altınlar değil bu yağ para eder. bunuda ayrıca bilmenizde fayda var.

Kaynak; Define Sohbeti MendereS

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Sinsn dedi ki:

  Bizim kendi evimizde bir sürü işaret var 2 tane lahit mezar var görüntü aldık İncil ve altın var bunu çıkarabilecek biri varsa arasın 0541863

  1. Anonim dedi ki:

   numaranı yaz

   1. Anonim dedi ki:

    Telefon numaranuzı atarmısınuz ben resım var ne anlamına gelir

  2. Anonim dedi ki:

   Bizim burda gübrelik kazarken çıktı.yükledik römorka attık a.k. iyimi.içinde değerli birşey yoktu.kemik sadece.mezar da desensiz düzgün kesimli taştandı.desene gitti 2 milyon dolar

  3. Anonim dedi ki:

   05301111498 ara kardeşim bende güzel makine var.artı ben jeo fizik mühendisiyim

 2. Anonim dedi ki:

  Telefonu.yaz

 3. Xsally dedi ki:

  Lahit bulunabilir fakat bulanların %98 i satmak isterken yakalanır.Bu ticareti yapabilmek için avrupa bağlantısı gerekir ki buda çok zor bulunur.Bu işlerle uğraşan arkadaşınıza söylediğiniz de ,o kesinlikle alıcısının hazır olduğunu söyler ki ;ticarete ortak olabilsin,dışarı da kalmasın 🙂 İşte bu nokta da bulunan alıcılar da polis olur. 🙂 Ben elinde bulunan arkadaşlara,elden çıkarılması noktasın da yardımcı olabilirim.

BİR YORUM YAZ