Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Hilal, Ay Define İşareti ve Anlamları

1- Taş oyma nöbetçi barakası , barakanın bir tarafında alnında doğu tarafında bütün bir ay resmi, karşısında yarım ay resmi 2 ay karşılıklıdır. Burada rakamlar olacak, rakamlar buranın krokisidir. Bu tepede bir kahve tepsisi ve alt alta sekiz fincan olacak, bir cezve, az önünde iki çift rakamlar görülür. Diğer tek rakamlar ile karşılaştırılır. Şifre okunacak, buradaki 12 para yerlerini ve ziynetleri tespit bu şekilde tespit ederiz.

2-  9 basamaklı değirmen bu değirmenin iki tane pınarı olacak. pınarların biri tatlı biri acı su. pınarlarda yarım ay resmi vardır, birde değirmen taşı, burada mağara arayın kırk okka kan mağarada 99 okka kantarda mağaranın karşısında bir kızıl kayada olacak bunların hepsi derenin yamacındadır. hepsi eşkiya parasıdır.

3- Tepe karşısında yarım ay yada bütün ay resmi güneşe bakar şekildeyse altta çeşitli rakamlar olmalıdır, bu rakamlar kroki olup ayın önündeki çift rakamlar ile 16-13-8-4 rakamlar ile karşılaştırıp 12 yerdeki kıymetli meblağ bulunur.

Hilal İşareti Diğer Anlamları

Hilal dünyevi hayatı sembolizme eder, güneşten daha eski dönemlerde kullanılmış bir tür takvimdir, ayın büyümesine ve küçülmesine göre hem zaman hemde yön belirlenebilir, ay tanrıçası selenenin sembolüdür, öküz ve boğa boynuzları birer hilal işaretidir, yılan, yıldız, öküz,  haç ve yalnız olarak resmedilebilir. Bazı aylar ise tapınmayla alakalıdır, aya tapan ve ayın hilal yaptığı gün ölen kişilerin mezarlarına hilal yapılmaktadır, bu hilalin uzun tarafına giderseniz mezar yatağını bulabilirsiniz.

Hilal ve Yılan: Bu işaret aynı zaman diliminde yaşayıp ölmüş yüksek mertebeye sahip karı koca mezarıdır, mezar genelde ana kaya içine oyulmuş büyük bir odadan ibarettir, girişi yine kaya kapı şeklindedir, mezarlar işaretlerin hemen yayında olup hilal zamanı yılanda mezarları korumayı (tılsımı) temsil eder.

Hilal Yıldız: Hilal yıldızla birlikte ise yön bulmak için ayın hilal yaptığı geceyi beklemeniz gereklidir, hilal takvim gibidir, ayın hilal yaptığı gecelerde işaret ve ay birbiriyle ilişkilendirilip yön bulunuz bu oldukça zor bir hesaplamadır uzmanından destek almadan bu işlemi gerçekleştirmeniz kolay değildir.

Sade Hilal: Buda yön veren işarettir yalnız gibi dursada aslında yardımcı işareti gökteki ayın kendisidir, gökteki ayın hilal yaptığı zaman kayadaki işaretle karşılaştırılmalıdır, gökteki ters kayadaki düz olabilir, yönü yerdeki yada gökteki verebilir, bu yön en çok suya bakar şekilde tasarlanır, yakında dere yada pınar varsa buraya in-melisiniz, burada bir sunak taşı vardır bu taş size son noktayı verir. sunak üzerinde büyük bir oyma olabilir bu sunu çanağı dır sunuların yapıldığı yerdir buradan mezar çok rahat görünür çok uzak değildir.

Öküz (Boğa) Boynuzları: Öküz ve boğa kral mezar işaretidir, bunların boynuzları aslında birer hilaldir, Bu hilaller kralın hangi çağda krallık yaptığını anlatabilir, yada günün hangi saatinde doğduğu yada öldüğüyle alakalıdır, mutlak suretle zamanın belli bir dilimiyle ilişkilendirilmiştir, bunu ancak işaretler üzerinde çıplak gözle araştırma yaparak anlaşılabilir. Mezarı ise tümülüs şeklinde belirgin bir yığma altındadır, öküz bu yığmaya bakar vaziyettedir, öküzün bir gözü kör ise kör olan gözünün baktığı yer önemlidir, dikkat edin burada birde dere vardır dereden aşağı indiğinizde çok güzel işaretler bulursunuz buralarda bolca define vardır.

Güneş ile Ay: Bu eşkiyaların sıkça kullandığı işarettir, meblağlar dere içinde olup en az 7 yerde parası vardır, bir kısmı mermer taşlar içinde bir kısmı mağaradır, bu derede değirmen varsa değirmen taşı ve dibek aranmalıdır bunların altında bir miktar para bulunabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ