Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Definecilik Yaparak Para Kazanmak

Kısa yoldan zengin olmak hepimizin hayalidir. Kim bir gece de milyoner olmak istemezki, Ne yapıp ne edip çabuk ve kolay para kazanmanın yollarını arayan bir ton insan var. Ama hak verirsiniz ki cebinde 1 kuruş sermayesi olmayan birinin böyle çabuk para kazanması neredeyse imkansızdır. Hal böyle olunca define sohbetlerine olan ilgi oldukça artıyor. Biraz tılsım biraz korku eşliğinde bir gecede küp dolusu altınları çıkarıp getirmek hepimizin hayalidir.

Ama gerçek şudur ki sermayesi olmayan birinin böyle çabuk para kazanması neredeyse imkansızdır, çünkü definecilik ekip ister, define arama cihazı ister, gidip gelmek için gerekli alet erdavat ister tüm bunlar önemsizmiş gibi görülse de aslında ciddi maliyet gerektiren malzemelerdir.

Definecilik yaparak para kazanmak yurt dışında ülkemizden daha yaygın olduğunu söyleyebiliriz. Dış ülkelerde daha çok define arama cihazları kullanılarak sürdürülen bu hobi ülkemizde daha çok  işaretleri okuyarak sürdürülmektedir. Tarihi nitelik taşıyan  altın, gümüş, bakır gibi metallerin bulunması için kaya figürlerinin çözümü ülkemiz definecilerinin olmazsa olmazlarındandır. Yurt dışında ise figürlerin çözümü için çok fazla uğraş verilmediği, bunu kısa yoldan define dedektörleri ile hallettiklerini söyleyebiliriz.

Ülkemizde resmen definecilik yaparak geçim sağlayan bir çok guruplar olduğunu biliyoruz bunların  bir kısım resmi yoldan çalışma yapsalarda asıl işlerini kaçak yaptıklarını söyleyebiliriz, Bunun nedeni define bulmak çok kolay iş değildir, resmi yoldan kazı izni alınması hem  zaman hemde maddi kayıplara yol açtığı için definecilerin bu yola başvurmayıp bir gecede işi bitirelim mantığı kullandıklarını söyleyebiliriz.  Bunu yapmalarındaki asıl neden dediğimiz gibi define tespit ettikleri yerden kesin define çıkacağını garanti edememeleri ile alakalıdır, yaptığı masrafların boşa gideceğini göz önüne aldıklarında ruhsat yerine bir gecede işi bitirelim var yada yok şeklinde karara vardıklarını görüyoruz.

Definecilik yaparak para kazananları amatör ve profesyonel olarak ikiye ayırıyoruz, amatörler vlf dedektörlerle tek para arayıp çorba kaynatma peşinde koşarken profesyonellerin elinde gpr yeraltı radarları vardır. burada şu gerçeğide göz ardı etmeyelim, define bulmak için elinde ne var ne yok harcayıp define bulamayan çok kişiler tanımaktayız, Bir gecede zengin olma hayali ile yola çıkanların ellerindekini kaybetme riski çok fazladır, yani pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım.

Ancak bilmeniz gereken  bir konu var ki define aramak için kesinlikle devletin koymuş olduğu çizgiler içerisinde bulunmalısınız. Çünkü kendi kendinize elde ettiğiniz define ürünlerini satmanız zor olduğu gibi büyük bir suç anlamına geliyor, üstüne üstlük aradaki anlaşmazlıklar malın paraya dönüşmesine engel olduğu gibi dolandırılma, öldürülme türü ihtimallerde sonuçlanabiliyor..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ