Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Göz Define İşareti ve Anlamları

Ana kayada tek göz varsa bu tek gözlü dev işaretidir, buranın malı çok yüklüdür, o kadar yüklüki onu ancak devin koruyacağı düşünülmüştür. ana kaya dev olarak düşünülüp ona birde göz yaparak bu malı koruması emredilmiştir.

Tek göz ayrıca her şeyi gören göz yada sizi gözetliyorum anlamına gelmektedir. gözün parasını almak zordur. Akla lisana gelmeyecek türden tılsımlarla karşılaşılır. tek göz bazen deccalin gözü olarakta yorumlanabilir.

Göz ana kayanın üst tarafında tepe göz şeklinde yapılmışsa bırakın burada define kazmayı 5 dakika sohbet için bile beklemeyin. tepegözler sıkıntılı işaretlerdir. tatlı ekmeğinize acı sürmeyin bırakın defineyi en güzel define sağlığınız-dır.

Göz İşareti Anlamları

 1- 2 göz  dik kayanın aşağı tarafındaysa bu gözlerin baktığı yönde 3 basamakla girilen bir mağara olup mağara girişine şelale akar vaziyettedir. mağaraya girerken şelale suyu nedeniyle bir omuzumuz ıslanır diğeri ıslanmaz. Buradaki mağaraların birisi görünür diğer ikisi ise su içinde kalır görünmez. Buradan içeri girildiğinde fırın mağarasına ve 25 itriyat arabasının olduğu mağaraya girilir. Boyalı çini ( boyalıca ) ye şelalelerin 6 kulaç mesafeden çıktığı bir mağaradır. tüm yükler buradadır.

2- Şelalenin kazan deresi kenarında  3 göz varsa üzerinden değirmen arkı geçirilmiştir. arkın sonunda bir istavroz mevcuttur. para istavrozun yanındadır.

3- Göz varsa ağlayıp ağlamadığına bakılır, ağlayan gözün göz yaşları yön verirken ağlamayan gözün baktığı yere doğru araştırma yapılmalıdır.

Göz işareti diğer Anlamları

Her daim son noktaya bakar; göz dışında her hangi bir hayvan figürü yada insan figürü varsa bunlarında baktığı yerde son noktadır. özellikle kadın figürlerinde ilk bakılması gereken kadının baktığı yerdir meblağ neredeyse göz oraya bakar yada girişe. erkek figürlerinde her zaman aynı olmayabilir erkeğin gözü dışında yön verdiği başka uzuvları da vardır sade göz ise direk emareye bakar vaziyettedir.

Göz diğer anlamı: Göz İşaretinde dikkat etmemiz gereken nokta göz’ün baktığı yerdir, burada çökme yığma yada doğaya aykırı nesneler aramalıyız. bu bölgede 2. bir işarette olabilir. göz işareti sade nasıl yorumlanırsa insan hayvan motiflerindeki göz ile aynı anlamı taşıyabilir. Bir diğer göz işareti ise üçgen içinde bulunan göz işaretidir, bu işaretin anlamı define ile ilgili değil sadece Tanrının gözünün insanlar üzerinde olduğunu remzetmektedir.

Göz diğer anlamı: Bir loca üç temel sütun üzerinde yükselir. Bunlar, Güzellik, Kuvvet ve Akıl sütunlarıdır. Yemin masasının üstünde, Gönye, Pergel ve Kutsal Kitaplar bir üçleme oluşturur. Locayı Üstadı Muhterem ve onun iki yardımcısı, yani üç kişi yönetir. Locada mutlak iradeyi temsil eden Üstadı Muhteremin sembolü, hemen arkasındaki üçlü ışıktır. Yine doğuda, Ay, Güneş ve Üçgen İçindeki Göz sembolleri de bir diğer üçlemeyi oluşturur.

Göz diğer anlamı: Bu işaret ülkemiz arazi şartlarında kabartma ve oyma olarak yapıldığı görülmüştür. Bilinen anlamı gözün baktığı istikamette farklılıklar tespit edilip araştırma devam ettirilmelidir. Biz yine mantıkla yola çıkarak, göz işaretlerinin gömüyü gösteren son nokta olduğunu düşünmekteyiz. Göz üzerindeki kirpik çizgi sayısı metre veya adım ölçüsü verebilmektedir. İşaretin farklılık gösteren istikametinde bu ölçüler ve katları hesaplanılarak gömü aranmalıdır. Büyük olasılıkla oyulmuş bir kayanın içinde konulan mal,küp içine konulan mal anlamını teşkil etmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Selamlar kayada devenin boynu ve kafası var devenin gerisi yok ancak devenin heybesinin olduvu yerde bir surat şekli ve iki göz var gözün biri farklı bu bir derede iki tarafı kayalı

BİR YORUM YAZ