Defineİşaretleri.Net – Define İşaretleri Anlamları

Eşkiya Belgeleri Şifre Seti

Belgede şifre olarak kabul edilen yerler.

1- Avcı karaca değirmen arkasında karacanın getirdiği yerde yengeç karaca değirmene 250 adımdır, karacanın arka ayağı kırıktır, avcı ile karaca arkasında köper vardır, Bunların hepsi sarp bir yerdedir.

2- İkili koç bunlar birbirine vuruşur şekilde avcı ile karacaya yakındır.

3- Kepenekli çoban bir kayada 39 koyun arkasındadır.

4- Ters gemi gemici deresindedir, Pamukçu yokuşuna bağlıdır, gemi yelkenlidir mağaranın içinde dirote direği kırıktır, bayrak ve martı resimleri başı önünde palamur taşı vardır, geminin boyu 9 karıştır.

5- 66 rakamı değirmenin üst basamağında odası vardır, oda ocaklıdır. değirmenin önünde binek taşı olacak, 2 ark boyunda köpek kabartması, Yengeç su kaynağı ve 2 papaz elini çenesine dayamış dirseğin altında put vardır. kolu kökünden kırık kırık yerde put vardır.

6– Papaz mağaranın içindedir, bir kız elinde saksı ile yatar durumda olan papaza gül koklatır.

7- Nalbant takımı dışarıda bir kayada ayrıca bir mağara içinde kerpeten, sıntıraç ve çekiç resimleri kerpetenın ağzı açıkolacak açık olan yerde 1 tane mahmudiye altını vardır.

8- Çalgılı mağara düğün alayı davul resmi vardır,

9- Sofra taşı, çatal, kaşık, bıçak, balık, ekmek dilimi ve çakı zinciri vardır. Buraya 3 basamaklı taşla çıkılır orta basmakta 2 delik olacak.

10- Tulum ve çalgı bunlar bulgar bulyaz yaylasındadır.

11- Filin hortumu yere dayalı vaziyettedir.

12- Omuzu bakırlı dadın, (bakraçlı kız) su avaçlı bakırların biri arkasında biri önünde sol omuzda arkasındaki bakıra doğru bakar. kızın saçlarının bir tarafı dağınık bir tarafı topludur. kızın boynunda inci resmi vardır. Burası emin ağa değirmeninin yukarısındadır değirmene yakındır.

13- Kantar sarı kayalar değirmeninden yukarıdadır, kantarın altında arnavut töpü resmi rakamlı 99 rakamı üzerinde durur, töpü kantar 3 çengellidir, biri kırıktır kantara sırtını verip 90 adım atarsan taşın üzerinde öengelin kırık ucunu bulursun.

14- Civcivli tavuk 6 civciv kanatların altında biri üzerindedirgagasının istikametinde put vardır.

15- Ayılı mağara ayı oynar vaziyette burnuna zincir takılmış zincirin bir ucu beline sarılmış bir kız kucağında ters durur 2 seyirci dapa vurur ayıcının elinde tef olup kızın baktığı yerde put vardır.

16- Hora tepe: hora tepe 39 taş tepe üzerinde dikmedir. birinden birinde kemençe resmi olacak ortadaki taşta üst kısımda delik olacak bu delik bayrak direği deliği olacak.

17- 40 basamaklı mağara 39 tanesi kırılmış en üstteki sağlamdır demir halka buradadır, kayanın yüksekliği 18 metre boyu 24 metredir, boyu yükseklikten 6 metre aşağı saçaklıdır, burası inilmez çıkılmaz yerdir halka ancak geriden görünebilir. bunun dibinde sarık gibi kesme taşlar olup birinden birinde put olacak, kayanın üzerinde 3 metrede mezarı olup karşısında 3 yığma tepe vardır. hatta halka orta tepeden 1 saat sürer. halkanın duruş şekli denize doğru bu halka şeytan deresindedir. diğer ismi kapı kayadır.

18- Sarı Göl: Sarı gölün bir ayağı yarıktır, eskiden beri yarıktır, gölün kenarında siyah bir taş bu taşta 2 güvercin biri uçar diğeri vurulmuş yatar vaziyettedir. bu gölün aktığı istikamette değirmen deresi vardır. değirmen deresi 3 tepenin ortasındadır.

19- Öküz Arabası: öküz arabası saçaklı bir kayanın altındadır, esbitlerinin biri arkasındadır, üzerinde 1 tane put vardır arabanın önünde ise 7 tane daha put vardır. arkada ise fino köpeği olup olduğu yer yokuştur.

20- Ters Mihrap: Ters mihrap pamukçu yokuşundadır, mihrap ters birde delik vardır.

21- Develer: Deve 7 tanedir, önlerinde birde eşek vardır, üzerindeki adamın ensesinde bir asa vardır, asanın ucunda mahmudiye vardır, bu asanın tam hizasında 7 tane put vardır, dikkat putlar son noktadır malın yerini vermektedir.

22- Selvili Mağara: Bu mağaraya girerken sağında ve solunda birer Selvi ağacı vardır, ama bunlar ters vaziyette olup etrafı çatmalıdır, put resmi ise pamukçu yokuşunda bulunur.

Bu işaretlerin malını almak için üstün zekaya sahip olunması gereklidir.  eski isim bilgilerine sahip olursanız çözüm konusunda biraz daha kolaylık olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Ben bu yerlerin hepsini biliyorum

BİR YORUM YAZ